Přivedl svůj tým na stupně vítězů

Trenér Simitči obdrží Cenu za sportovní výkon za rok 2009 za obsazení 3. místa svým týmem v 1. futsalové lize.

Cenu za aktivní činnost a reprezentaci města udělí kolektivu mladých hasičů Nesměřice. Ty nominoval František Hromadník.

„Mladí hasiči se zúčastňují soutěží v kategorii mužů i žen s pěknými výsledky. Zlepšují hasičskou techniku, udržují protipožární nádrž, budují dětské hřiště pro nejmladší generaci. Svépomocí budují klubovnu, sdružují obyvatele Nesměřic a okolí. Organizují Nesměřické slavnosti,“ uvedl Hromadník.

Na svém posledním zasedání o cenách rozhodovalo zastupitelstvo města. Nejprestižnější Cenu města za rok 2009 neudělí nikomu. A důvod?

„Tentokrát nebyl nikdo, kdo by si toto ocenění zasloužil,“ uvedla asistentka zručského starosty Ludmila Vlková. Pravidla, která musí kandidát na ocenění splnit, jsou jasně městem stanovena.

Cenu města a s tím spojenou finanční prémii sedm a půl tisíce korun naposledy získal motocyklista Petr Tvrdík, který na závodech v polském městečku Nowy Kosciol poskytl první pomoc jezdci Lukáši Hádkovi. Za to byl také oceněn čestným diplomem Klubem fair play při Českém olympijským výboru.

Zda ocenění výše jmenovaní převezmou na dalším zasedání zručského zastupitelstva, které se má konat 28. června, není ještě jisté.

Třetím navrženým byl Petr Málek, který se v loňském roce ujal futsalové mládeže a založil 1. Českou akademii futsalu při I. Základní škole ve Zruči a ihned se probojoval do první ligy futsalu juniorů.