„Stalo se již pravidlem, že na místě, kde 364 dnů v roce větry dují, se v tento den opět nepohnulo ani stéblo a tradičně spadlo i pár kapek,“ uvedla Andrea Pacalová, jedna z organizátorek akce.

To však neodradilo sedmnáct dětí, které se zaregistrovaly do soutěže. Musely vynaložit veškerý svůj um k tomu, aby se draci různých tvarů a velikostí dokázali alespoň na pár minut odlepit od země.

I když vítr nepřál, bylo se na co koukat díky leteckým modelářům a jejich radiově řízeným modelům letadel.

„V soutěži o nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka zvítězil Jaroslav Beznoska. Mohl si tedy vybírat z velkého množství cen, které se nám díky grantu od města Zruč podařilo obstarat,“ doplnila Pacalová.

Odpolední program pak zpestřila návštěva místních dobrovolných hasičů, kteří seznámili přítomné s používáním jejich výstroje.

Na závěr akce se účastníkům Drakyjády předvedli mladí hasiči a pod vedením svých dospělých kolegů uhasili ohýnek, který po celé odpoledne udržovali organizátoři.

„Všechny ceny byly rozdány, žádné dítě neodešlo s prázdnou. Perníkový drak od bratrů Pergrů z Dubiny slavil gurmánský úspěch. Tak snad nám ten příští rok na páté Drakyjádě vítr zafouká,“ uzavřela Pacalová.