Nese název Výchova mladých rytířů a v těchto dnech se dokončuje.

Zájemci si tak budou moci vyzkoušet deset atrakcí, které jim přiblíží výcvik tehdejších mladých rytířů. Nejen děti si zahrají například kuželky, zkusí si hod sekyrou či lukostřelbu.

„Jednotlivé herní prvky jsou vyrobené z akátu, zapadají do konceptu celého zámku a nenarušují tedy ráz a charakter prostředí,“ poznamenala asistentka zručského starosty Ludmila Vlková. Podle jejích slov se jedná o raritu ve Středočeském kraji.

Stezka se stane buď součástí jednoho z prohlídkových okruhů zámku, nebo bude přístupná samostatně. „V současné době se dává dohromady vůbec celá koncepce prohlídkových okruhů. Zatím nemáme přesně stanovené jednotlivé okruhy. Měl by mezi ně patřit malý a velký okruh zámkem, výstup na věž, výstava panenek a regionální muzeum,“ prozradila Vlková.

Devatenáctého června je naplánované slavnostní otevření zámku. „Široká veřejnost tak bude moci poprvé spatřit nově zrekonstruované prostory,“ předeslala Vlková.

Naučnou stezku by do budoucna také ráda využívala i I. Základní škola ve Zruči nad Sázavou. „S dětmi děláme spoustu projektů, kdy například žáci chodí po naučných stezkách a sbírají kytičky. Tuto možnost bychom také rádi využili,“ uvedla ředitelka školy Ivana Stará.