Jako možnou nástupkyni uvedla odstupující ministryně školství a tělovýchovy Dana Kuchtová (SZ) také poslankyni Parlamentu České republiky a svou stranickou kolegyni Olgu Zubovou. „Zatím to padlo jen z úst ministryně. Taková nabídka nepřišla z předsednictva ani republikové rady, což jsou orgány, které o tom rozhodují,“ řekla Deníku Olga Zubová.

Z jejích úst jsme tedy zatím neslyšeli jasně ano ani ne. „Určitě by se to mělo objevit na pořadu tento týden. V neděli máme republikovou radu a tam se ta otázka bude řešit,“ dodala Olga Zubová s tím, že se budou řešit konkrétní jména.

S poslankyní jsme hovořili o dalších otázkách, které s touto situací souvisí.

Pokud by Vás oslovilo předsednictvo. Zvažovala byste tuto možnost?

V případě, že by to přišlo od předsednictva, tak bych se o tom začala vážně rozhodovat.

 

V případě, že byste stanula na tomto postu, mělo by to vliv na získávání zdrojů školských zařízení na Kutnohorsku, kde se právě v této oblasti financí nedostává?

Kdybych já byla na tomto postu, tak by nebylo fér, abych sháněla dotace přímo jen kutnohorským školám. Tam musí být vždy nějaké výběrové řízení. Samozřejmě, že člověk ví více o tom, co se děje v regionu a má o tom větší přehled než o jiných regionech.

Nechtěla bych, aby to vyznělo tak, že když je ministr z toho města, tak to město pak prosperuje víc. To by tak být nemělo, i když to možná někdy tak je. Je v republice spousta míst, které školy potřebují, třeba Říčany ve středních Čechách.

Mluví se o vysoké škole v Poděbradech. To stojí za úvahu.

Máte už teď případně nějakou ideu o směru ve školství, který byste chtěla razit?

Já si vůbec nemyslím, že by ministryně Kuchtová dělala něco špatně. Samozřejmě, že by to bylo pokračování toho jejího směru. Žádné zásadní zvraty by to určitě nebyly. Prvního, koho bych ke spolupráci oslovila by byla právě Dana Kuchtová.

PRVNÍ NÁSTŘEL.
Zatímco oficiální jména ještě nepadla, tak odstupující ministryně Dana Kuchtová již zmínila poradce a člena předsednictva strany Dušana Lužného a poslankyni Olgu Zubovou (na snímku).

Co školy Kutnohorska potřebují?

ZŠ Zruč n. Sázavou

  • rekonstrukce soc. zařízení

 

ZŠ Uhlířské Janovice

  • rekonstrukce soc. zařízení

 

ZŠ Kremnická, Kutná Hora

  • výstavba družiny

 

ZŠ Kamenná stezka, K. Hora

  • hřiště (oprava „průmyslováku“)

Pozn.: jde o příklady potřeb školských zařízení v kutnohorském regionu