Jak se již delší dobu očekávalo, ve čtvrtek 18. dubna večer vyšla první ukázka ze hry. Hraná upoutávka ukazuje hlavního hrdinu v podání herce Toma McKaya projíždějícího noční Kutnou Horou od Vlašského dvora k chrámu sv. Barbory. Ve videu posléze vystupuje i Luke Dale, představitel Jana Ptáčka. A následně i tvůrčí tým v čele s Danielem Vávrou, hlavním designérem hry a spoluzakladatelem Warhorse Studios.

Ten k divákům mluví přímo z chrámu sv. Barbory „Kde jinde vám hru představit, než v této úžasné katedrále v královském městě Kutné Hoře, kde se většina naší hry odehrává,“ říká.

| Video: Youtube

Další záběry však ukazují, že se hlavní hrdinové podívají i do dalších míst v okolí Kutné Hory, ale také do Českého ráje.

Původní hra od Warhorse Studios vyšla v roce 2018 a zaznamenala celosvětový úspěch. Příběh zasazený do Posázaví v době Václava IV. se vyznačoval důrazem na historickou autentičností, skončil však otevřeně a hráči od té doby čekali na pokračování. Na konci ledna se v Kutné Hoře objevili filmaři, kteří pořizovali noční záběry města a chrámu sv. Barbory. Na veřejnost se tehdy dostala informace, že jde o natáčení upoutávky pro počítačovou hru a spekulovalo se právě o Kingdom Come 2. Očekávané pokračování by mělo vyjít do konce letošního roku.