Takto bylo vytvořeno již několik set panenek, které je pak možné si zakoupit v rámci dalšího programu "Adoptuj panenku" a přispět tak na nákup očkovacích vakcín pro děti z oblastí, kde se ještě stále umírá na nemoci, proti kterým se u nás běžně očkuje. Smyslem celé akce je porazit smrtelné dětské nemoci na celém světě, a nedat jim možnost stát se znovu hrozbou.

Česká sekce mezinárodní organizace UNICEF pořádá kromě programů "Panenky pomáhají" a "Adoptuj panenku" každoročně ještě aukci panenek, které věnují veřejně známé osobnosti. Tato aukce se letos uskutečnila koncem listopadu (28.11.2017) v Českém muzeu hudby v Praze. Vybrané panenky V.I.P. osobností jsou řazeny do katalogu, který bývá k této příležitosti vydáván. Těší nás, že letos pod katalogovým číslem 19 byla panenka "Helenka a kamarádi".

Panenku speciálně pro tuto příležitost vytvořila předsedkyně zručského Klubu panenky ČR Alena Zemanová, kamarády přidala další členka klubu Romana Mathausová. Spolu s herečkou, zpěvačkou a patronkou klubu Bárou Štěpánovou vydražila Alena Zemanová "Helenku a kamarády" za dvaadvacet tisíc korun, což není zanedbatelná částka.

K dobré pohodě při posezení po aukci přispěla i další členka klubu Jiřina Janatová, která vybavila Alenu Zemanovou skoro dvěma stovkami malých vánočních perníčků.

Vzhledem k tomu, že od května letošního roku dostal Klub panenky ČR, z. s. ze Zruče nad Sázavou právo užívat regionální značku Kutnohorsko, věříme, že byla dobře reprezentovaná nejen Zruč nad Sázavou, ale i celé Kutnohorsko.

Jiřina Janatová