Po důkladném ohodnocení, po vizuální a chuťové stránce, vybrala hodnotící komise jako nejlepší odrůdu jablko Bohemia od pěstitele Jana Zrubce. „Organizátorem výstavy byl Bedřich Poskier, člen výboru Zahrádkářů Kluky,“ sdělil místostarosta Kluků Vladimír Hošek s tím, že výstava se v tomto rozsahu konala letos poprvé, ale hodlají výstavy podobného zaměření organizovat častěji.

Výstavu vyhrál Jan Zrubec z Kluků s odrůdou Bohemia. Na druhém místě byla ohodnocena odrůda Melodie od pěstitele Bedřicha Poskiera a na třetím místě odrůda Gloster od pěstitele Josefa Zinka. „V minulosti se v hostinci organizovali malé výstavy a akce spíše pro zábavu a pro užší okruh účastníků. Například výstavu brambor, kdo vyrobí lepší likér a před Vánocemi soutěž, kdo upeče lepší vánočku,“ upřesnil Hošek. Po skončení výstavy se vystavovatelé dohodli, že jablka věnují dětem do místní Mateřské školy Kluky.

Ti co se přišli na výstavu jablek podívat, akci hodnotili velmi dobře. „I já jsem se výstavy zúčastnil jako soutěžící a myslím, že organizování podobných akcí není nikdy dost a význam mají už jen proto, že se setká skupina lidí s podobnými zájmy a mohou se pochlubit svojí zálibou,“ zakončil místostarosta obce Hošek.