Jak se tedy ti, kteří mají koupaliště v regionu na starosti, se současnou situací vyrovnávají?

Na omezení si nestěžuje vedoucí kutnohorského bazénu Zdeněk Hadrovský. Podle jeho slov se pandemie koronaviru podepsala hlavně na provozu krytého bazénu, ale na otevřené plovárně již problémy nejsou. V pondělí 15. června dokonce mohly být spuštěny i vodní atrakce.

„Věřím, že sezóna proběhne jako každý rok. Vše zlé je zapomenuto, teď se budeme těšit na léto,“ konstatoval Zdeněk Hadrovský. Ten ani problémy s možným překročením stanovené kapacity koupaliště nepředpokládá. Stejně jako i na dalších plovárnách, také zde jsou návštěvníkům k dispozici dezinfekce i jednorázové ručníky.

Obdobně je na tom i čáslavské koupaliště. Jana Hamplová, jednatelka společnosti Čáslavská servisní, poznamenala, že prozatím není návštěvníkům k dispozici vnitřní posezení pro konzumaci občerstvení zakoupeného v tamním stánku.

„V sobotu bylo na koupališti čtyřicet lidí a nikdo si na toto omezení nestěžoval,“ řekla Jana Hamplová. Vše ostatní ale funguje tak, jak jsou návštěvníci zvyklí z minulých let, ovšem s důrazem na hygienická opatření.

Jedno z otevřených koupališť je ve Vrdech. Podle tajemnice tamního obecního úřadu jsou již nyní dříve striktní nařízení a opatření rozvolněna do té míry, že nebrání prakticky běžnému provozu koupaliště. Lidé dokonce už nemusí mít při pobytu venku roušky ani v případě, že se v blízkosti nachází další osoby.

„Na koupališti je jak u vchodu, tak i na dalších místech k dispozici dzsinfekce. Také na koupališti jsou informační tabule s pokyny, jak se chovat, aby byla zajištěna hygiena a bezpečí návštěvníků. U stánku s občerstvením jsou vyznačeny dvoumetrové rozestupy a u pokladny je také evidován počet osob, které se na koupališti právě nacházejí. Nepředpokládáme ale, že by bylo nutné provoz jakkoliv omezovat,“ konstatovala Zuzana Havlíková Heřmánková, tajemnice vrdské radnice. „Dá se tedy říct, že provoz koupaliště běží prakticky normálně,” doplnila.