Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konkurz na jednatele teplárny Tebis projde zpětně kontrolou

Kutná Hora - Výběrové řízení na pozici jednatele městské teplárenské společnosti KH Tebis, které proběhlo před několika měsíci a z nějž vyšel vítězně v té době dočasný jednatel Tomáš Pilc, bude zpětně podrobeno analýze kontrolního výboru. Odsouhlasili to městští zastupitelé na svém říjnovém zasedání.

3.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Impuls pro tento krok přišel ze strany opozičních zastupitelů, konkrétně od sdružení Šance pro Kutnou Horu. „Chceme, aby kontrolní výbor prověřil podmínky a průběh výběrového řízení na jednatele KH Tebis. Máme určité pochybnosti a chceme, aby výbor vše prověřil a podal nám zprávu," uvedl zastupitel Ivo Šanc.

I když vedení města nebylo od začátku striktně proti tomuto návrhu a radní Radim Fedorovič dokonce prohlásil, že návrh vítá a podpoří jej, místostarosta Josef Viktora potvrzení Pilce ve funkci hájil tím, že šlo o zcela jednohlasné rozhodnutí. „Byl jsem předsedou hodnotící komise. Její členové, kteří rozhodovali a měli možnost klást otázky uchazečům, se jednomyslně shodli na panu Pilcovi. Všichni jej ve svém hodnocení dali na první místo," zdůraznil a zároveň dodal, že Ivo Šanc měl být členem komise, ale omluvil se, a nebyl tak přítomen jednání. „Byl jsem mimo město a mrzí mě, že jsem nemohl být u hodnocení. Ale víme, že rada, která jednatele jmenuje, měla problém se rozhodnout. To je jeden z důvodů, proč jsme ho navrhli," podotkl Šanc.

Zastupitel tak poukázal na váhání radních výsledek konkurzu na jednatele potvrdit. Výběrové řízení se uskutečnilo na začátku léta a jeho výsledek byl odsouhlasen až v polovině září. „Zdrželo se vše proto, že byla doba dovolených. Někteří členové rady nebyli přítomní," připomněl místostarosta. Dodal však, že šlo i o věc politickou, což vedení města zdůrazňovalo již v uplynulých měsících. Mimo jiné se jednalo o fakt, že jednatel Pilc je zároveň radním, což tehdy názorově rozdělilo městskou radu. Nakonec se ale potvrzení jednatele Pilce ve funkci uskutečnilo.

Návrh opozičních zastupitelů na provedení kontroly průběhu konkurzu nakonec získal podporu u 21 zastupitelů z 23 přítomných. Jeden se hlasování zdržel a jeden byl proti. Tím byl Milan Krčík, který svůj nesouhlas vyjádřil už před hlasováním. „Jsem proti tomuto kroku. Považuji Tomáše Pilce za plně hodnotného člověka na tuto funkci. Má vysokou školu, což v minulosti nebylo," řekl.

I když byl Tomáš Pilc jmenován do pozice jednatele naplno až v polovině září, v čele společnosti KH Tebis už byl v této době více než půl roku. V únoru byl vedením města pověřen řízením městské teplárny po odvolání předchozího jednatele Karla Koubského mladšího. Radní tehdy odvolání zdůvodnili loňskou ztrátou KH Tebis 2,5 milionu korun. Podle Tomáše Pilce v tom sehrála roli velice mírná zima, tudíž nižší odběr, problém byl údajně také v kalkulaci. Karel Koubský mladší se hájil tím, že při stanovení ceny na letošek zohlednil skutečnost, že se měli připojit noví odběratelé, mimo jiné dvě školy a jídelna. Nižší zisk naplánoval proto, aby se měli zájem připojovat další odběratelé a nikdo se neodpojil. Pilc byl jmenován s tím, že povede společnost dokud neproběhne výběrové řízení. Do toho se však přihlásilo méně uchazečů, než vedení města předpokládalo. Přihlásilo se jich nakonec pět. Pouze čtyři se dostavili ke konkurzu osobně a někteří z nich neměli potřebnou kvalifikaci.

Autor: Irena Blahníková, ČTK

3.11.2015
SDÍLEJ:
Kavárnička se konala v hotelu Zlatá stoupa

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Fotbalový mistrovský turnaj mladších přípravek v Čáslavi: Sokol Potěhy - FK Čáslav C 9:5.
55

Okresní fotbalové výsledky mládeže

Hostem on-line rozhovoru bude Jan Třískala

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku bude ve středu od 18 hodin odpovídat online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze Základní školy Zruč nad Sázavou

Kutnohorsko - Představujeme vám prvňáky ze dvou tříd ze Základní školy Zruč nad Sázavou.

V Lorci se konal veletrh učebních a studijních oborů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veletrh učebních a studijních oboru se uskutečnil ve středu 18. října v kulturním domě Lorec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení