Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce se zaměřila zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a také na místa, kde často dochází k dopravním nehodám. Každý rok se stane o prázdninách množství nehod, mnohdy s vážným zraněním. Ty jsou připisovány únavě z teplých dnů, oslněním sluncem, nevyspání řidičů vracejících se z dlouhých cest, nepozornosti, rychlé jízdě apod.

Policejní hlídky se zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.

Celkem zkontrolovali policisté na Kutnohorsku 361 vozidel. Přestupku se dopustilo 53 řidičů. V 51 případech jejich jednání vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty, 2 případy oznámili policisté příslušnému správnímu orgánu. Nejčastějším prohřeškem byl v jedenácti případech špatný technický stav vozidla. Rychlost překročilo 6 řidičů, připoutáno nebylo 5 osob. Jeden řidič řídil pod vlivem alkoholu. Ten nadýchal do jednoho promile alkoholu.

Policisté upozorňují řidiče, že kontroly na silnicích v letních měsících budou pokračovat.

Jezděte opatrně, ohleduplně a obezřetně! Přejeme všem šťastné návraty z Vašich cest!

Vendulka Marečková, policejní mluvčí