Více než tříkilometrová cyklostezka propojující Čáslav, Koudelov a Filipov je od včerejšího odpoledne oficiálně 
v provozu a hned si její povrch a trasu vyzkoušely desítky milovníků kol a také kolečkových bruslí na Kutnohorsku. „Chceme podporovat alternativní druh dopravy. Věříme, že cyklistika je dobrou volnočasovou aktivitou i na dopravení se do zaměstnání," řekl místostarosta Čáslavi Jiří Havlíček.

Mezi cyklisty, kteří hned první den vyrazili na stezku, byly i dvě dámy – Jana z Dolních Bučic a Marie z Vrdů. Obě si novou trasu pochvalovaly. „Už jsem si tuto trasu projela dříve a musím ji jen pochválit. Je to skvěle vybraná příjemná cesta," uvedla paní Jana. Její slova doplnila paní Marie, jež se svou známou shodla, že vítá stezku i z hlediska bezpečnosti. „Po silnici z Vrdů do Čáslavi se nedá na kole jezdit. Jsme všichni rádi za tuto stezku," zdůraznila.

Obě oslovené ženy se shodly, že by bylo hezké prodloužit stezku až do Dolních Bučic 
a Vrdů. Tuto myšlenku v hlavě vedení Čáslavi již nosí: „Vrdy s námi katastrálně sousedí 
a jsme-li v Koudelově, jsme vlastně již u nich," řekl starosta Čáslavi Jaromír Strnad a dodal, že s představiteli obce Vrdy již o této možnosti jednají. To potvrdil i jeho vrdský protějšek Josef Herout. „Pro Vrdy by bylo dobré protáhnout stezku až tam, protože stávající spojnice je pro cyklisty skutečně nepoužitelná," připustil starosta Herout.

„Naše vize by vedla bezpečněji mezi poli. Máme tam pro to naprosto ideální prostor. Věřím, že by ji občané uvítali. Nevidím žádný problém, než získat na realizaci peníze," dodal starosta. Vedení obce Vrdy se pokusí finance získat z výzvy, kterou Regionální operační program Středočeského kraje vypíše 
v září. Kdyby tato myšlenka byla zrealizována, přidaly by se ke stávajícím třem kilometrům další tři kilometry.