O malé návštěvnosti letošní sezony své vědí i na Kutnohorské plovárně. „Návštěvnost je slabá, důvodem je především nestálé počasí,“ uvedl vedoucí plaveckého bazénu v Kutné Hoře Zdeněk Hadrovský. Podobně je na tom čáslavské koupaliště ve Vodrantech, kde je návštěvnost velmi nízká v důsledku nepříznivého počasí.

Stejná situace je na koupališti ve Vrdech, v porovnání s loňskou sezónou je návštěvnost zanedbatelná. „Když je hezké počasí, tak v průměru evidujeme kolem 200 až 300 návštěvníků. Zatím největší návštěvnost byla první červencovou neděli, a to 561 osob,“ okomentoval starosta obce Vrdy Miloš Mlynka. V porovnání s loňskem je tak návštěvnost výrazně nižší.

Svou roli mohou samozřejmě sehrávat i obavy ze šíření koronaviru. Ať už jsou však důvody jakékoli, provozovatelé koupališť očekávají, že letos budou mít vyšší ztráty. „Těžko říct, jestli srpen něco změní, budeme doufat, že ano. Rozhodně se ale lidé nemusí obávat a mohou chodit i nadále,“ zdůraznil vedoucí kutnohorského bazénu Zdeněk Hadrovský.

Všechna koupaliště nyní fungují bez omezení a ve stejném režimu, jako tomu bylo před zavedením opatřeními kvůli novému ohnisku koronaviru, které se objevilo na Kutnohorsku počátkem července. Roušky se mohou nosit už jen dobrovolně, nikoliv povinně a provoz je omezen na počet osob. „Pouze občerstvení se vydává v bufetu s sebou. Návštěvníci se ale chovají ohleduplně a zodpovědně,“ doplnil za koupaliště v Čáslavi Patrik Vostrovský.

Pro návštěvníky jsou k dispozici rozmístěné dezinfekce, jednorázové ručníky a všechny společné prostory se v hodinových intervalech pečlivě dezinfikují.

Navíc, jako tomu bývá každoročně, na návštěvníky čekají i letos novinky, které jim zpříjemní pobyt. Například ve Vrdech rozšířili nabídku atrakcí, hlavně pro nejmenší děti. „Zbrusu nové brouzdaliště má malý tobogán, dva chrliče vody a na travnaté ploše je malé dětské hřiště se třemi atrakcemi,“ upozornil Miloš Mlynka.

Kateřina Herelová