„Minulý týden se u nás několik lidí koupalo, ale samozřejmě je to prodělečné,“ popsal starosta Vrdů Josef Herout. Současná situace má negativní vliv i na provoz Kutnohorské plovárny. „Počasí nám nepřeje, potřebovali bychom, aby bylo hezky, ne střídání deště a sluníčka, a ne množství srážek, jaké je,“ podotkl vedoucí Kutnohorské plovárny Zdeněk Hadrovský. Zároveň si zmínil, že tržby jsou podstatně nižší než loni. Prozatím totiž oproti loňskému roku přivítali pouhou třetinu návštěvníků.

Podobný problém s návštěvností mají i ve Vrdech. K dispozici tam ale není praktické zázemí, což je hlavní důvod, proč tam lidé nechodí. „Dnes je nádherně a nikdo tady není,“ řekla včera i plavčice z koupaliště v Čáslavi.

Loni byl teplý červenec. „Pokud by letos vyšel srpen, ztrátu bychom snížili,“ uvažoval o možné záchraně návštěvnosti a tedy tržeb Hadrovský. Na Kutnohorské plovárně vodu sice přihřívají, ale když nesvítí slunce, lidé stejně nechodí. „Přijdou spíš cizinci, domácím se nechce,“ podotkl Zdeněk Hadrovský.

I vzhledem k nepřejícímu počasí na žádném z koupališť nechystají ani možnost nočního koupání. „Když nesvítí sluníčko, lidé nejdou, takže by to bylo neekonomické,“ vysvětlil Hadrovský.