„Při kouření v restauracích je potom často načichlé oblečení. Vím to z vlastní zkušenosti, manžel kouřil. Myslím, že cigaretový kouř prostě k jídlu nepatří," uvedla jedna z dotazovaných respondentek.

Nechte si zajít chuť!

Ministr zdravotnictví Leoš Heger plánuje od roku 2014 zavést svůj navrhovaný zákaz kouření ve všech restauračních zařízeních. Jak sám uvedl, chce tak ochránit děti, mladistvé a také nekuřáky.

V případě prosazení tohoto zákazu by si museli nechat návštěvníci restaurací z řad kuřáků na cigaretu zkrátka nechat uvnitř „zajít chuť". Zakouřit by si mohli pouze při posezení v předzahrádkách.

Občané Kutnohorska by tento zákaz uvítali. „Mně by to nevadilo. Jsem nekuřačka, takže by mi spíš vyhovoval. Do zakouřeného si totiž nesednu," sdělila svůj postoj Marie Šandová z Kutné Hory. 

Nekuřácké restaurace preferuje i Lenka Pajerová z Vlastějovic. Podle jejích slov jí vadí hlavně kouř u oběda a také oblečení načichlé po pobytu.

Oběd: cigarety pryč!

Někteří obyvatelé Kutnohorska jsou tolerantní. Kouření v restauracích jim nevadí, nicméně i oni mají jednu podmínku.

„Nekuřácké restaurace nijak nevyhledávám. Sice jsem nekuřák, ale v hospodě, potažmo v restauraci, mi cigarety absolutně nevadí. Je to už takový zvyk, který mě vůbec neomezuje. Tedy s výjimkou obědů. Ale to myslím, že dodržují i hospody z takzvané čtvrté cenové," popsal svůj benevolentní přístup Robert Novák z Vlastějovic.

Zákaz kouření v době podávání oběda dodržují v restauraci Svatý Hubert ve Zbraslavicích. Návštěvníci tohoto podniku by měli počítat s tím, že v době od 10 do 14 hodin si v prostorách restaurace nezapálí. „Kouřit je možno v této době pouze ve vestibulu," řekla Lenka Červenclová, která tam pracuje.

Zákaz kouření ve vesnické hospodě. Projde to?

Reakce restaurací?

Majitelé a provozovatelé restaurací, kaváren a hospod v kutnohorském okresu reagují na tyto změny. Někteří nabízejí svým zákazníkům ryze nekuřácké prostředí již od samotného začátku svého působení.

Tak to funguje třeba v penzionu a kavárně Pod Zámkem ve Zruči nad Sázavou. „My tuto protikuřáckou aktivitu vítáme již pěkně dlouho. Naše zařízení penzionu i kavárny s jídelnou a zázemím máme nekuřácké od samého začátku provozu a nehodláme na tom nic měnit," vysvětlil k této problematice Vladimír Klatovský, provozní penzionu.

Zcela nekuřácká je také například restaurace a penzion Barbora v Kutné Hoře .
Vyvstává nyní otázka: Jak jako majitel podniku vyřešit nastalé dilema? Bude lepší zařízení kuřácké, nebo nekuřácké?

Řada restauračních zařízení to vyřešila po svém: diplomaticky!

Diplomatické řešení

To je případ například kutnohorské restaurace Dačický. Tam je vyhrazeným místem pro kuřáky šenk, který je určen pro čtyřicet pět osob. Hosté, kteří preferují „bezcigaretové" prostory, si mohou vychutnat posezení v nekuřáckém salonku, kam se vejde kolem devadesáti lidí.

„V letních měsících je možno kouřit na zahradě restaurace. Pokud nebude přijat nový zákon, změny neplánujeme. Ale jsme jednoznačně pro zákaz kouření ve vnitřních prostorách veřejných míst, tedy i v restauracích," dodal na vysvětlenou Pavel Cikler, provozovatel výše zmíněné restaurace Dačický.

Pokud by plánovaný Hegerův zákaz kouření uvnitř restaurací vstoupil v platnost, nemusí se prý kuřáci podniku vyhýbat. Pavel Cikler uvedl, že v létě si nadále budou moci zapálit na zahradě podniku a v zimě by prý pro kuřáky připravili „vlídné zádveří".

Zapálení dýmky, na tu je přesně jedna minuta, každý má k dispozici tři sirky.

Je to omezování

Ne všichni provozní vítají plánovaný zákaz kouření uvnitř restaurací s otevřenou náručí.
Libor Vesecký, provozovatel kavárny Na Kozím plácku v Kutné Hoře, má vůči záměru ministra zdravotnictví Leoše Hegera své výhrady.

„Jsem zásadně proti jakémukoli dalšímu omezování svobodného rozhodování občanů a živnostníků. Každý by se měl rozhodnout, zda chce mít provozovnu kuřáckou či nekuřáckou, a žádný zákon by mu to neměl určovat," popsal svůj přístup Vesecký.

Jeho kavárna je nekuřácká a k tomuto rozhodnutí prý přistoupil na základě vlastních potřeb: nechtělo se mu pracovat v zakouřeném prostředí. Rozhodnutí by však ponechal na majitelích samotných.

„Každý návštěvník by měl mít možnost a příležitost se sám rozhodnout, co preferuje," sdělil majitel kavárny na závěr.