Jde hlavně o opravu chátrajících objektů

Původním záměrem města bylo podle slov starosty Kutné Hory Ivo Šalátka nalézt investora pro výstavbu luxusního hotelu v rekonstruovaných historických budovách. „Očekávání sice byla trochu jiná, ale nakonec jsem se rozhodl doporučit zastupitelům, aby souhlasili s prodejem,“ uvedl starosta Ivo Šalátek.

Město totiž podle starostových slov nemá dostatek prostředků na opravu chátrajících objektů a dosavadní jednání zástupců investora bylo velmi seriózní a vycházelo vstříc všem námitkám památkářů.

Druhou architektonickou studii, kterou nakonec zastupitelstvo doporučilo k realizaci, byla představa architekta Bořka Šípka, která počítá kromě rekonstrukce též s výstavbou nové moderní budovy.

„Investora navíc čeká zřejmě finančně velmi nákladný architektonický průzkum, do kterého by se nepouštěl bez jistoty relizace projektu,“ dodal k rozhodnutí doporučit schválení prodeje starosta Kutné Hory Ivo Šalátek.

Jeden hlas proti

Jednoznačně proti rozhodnutí prodat areál Kouřimské brány novému investorovi se však postavil místostarosta Tomáš Benada. „Je to problematické. Investor nenaplnil požadavky města, byl jediným uchazečem výběrového řízení a těžiště jeho projektu leží ve výstavbě nové budovy, nikoliv v rekonstrukci těch starých. Je to velmi kontroverzní,“ odůvodnil své rozhodnutí hlasovat proti Tomáš Benada.

V celém zastupitelstvu byl však jediný.