Provozovatelé kutnohorských restaurací mají na tento zákon poměrně rozdílné názory. Majitelka pizzerie Sole Mio Zuzana Frouzová, by se v případě, že zákon vstoupí v platnost, rozhodla restauraci označit jako kuřáckou. „Rozhodně neuvažujeme o nekuřácké restauraci. Sami jsme kuřáci a vím, jaký je to problém. Nemám ráda nekuřácké restaurace,“ uvedla Frouzová.

Restaurace u Barbory je již ze tří čtvrtin nekuřácká. Jak uvedla sama majitelka stravovacího zařízení Hana Marcaníková, je nekuřácká část o poznání více vyhledávanější než ta kuřácká. „Pokud v nekuřácké části sedí kuřáci, nemají problém vyjít si ven zakouřit. Restauraci bych v případě schválení zákona označila jako nekuřáckou,“ doplnila Marhaníková.

Jednatel společnosti Dačický Pavel Cikner má špatnou zkušenost z minulosti, kdy část pivnice Dačický označil za nekuřáckou. „Někteří hosté k nám přestali chodit. Dokonce se stávalo, že v nekuřáckém prostoru, kde nebyly na stolech popelníky, návštěvníci típali nedopalky o zem,“ popsal nemilé zážitky Cikner. „Sám jsem kuřák, ale neměl bych problém s tím, když by byl zákaz proti kouření stejný jako v jiných zemích Evropské unie, třeba ve Francii či Itálii,“ doplnil. V obou zmiňovaných zemích platí zákaz kouření na veřejných místech včetně restaurací.