Soud proto vyslýchal zástupce jednotlivých politických stran a uskupení. K jednání se dostavili pověření zástupci Města pro lidi, Kutnohorské změny, STAN - Šance pro Kutnou Horu, KDU-ČSL a Pirátů, ostatní poslali vyjádření písemně.

Uskupení Město pro lidi zastupovala bývalá místostarostka Zuzana Moravčíková, jeho lídr Martin Starý vystupoval jako samostatná fyzická osoba. Ke Krajskému soudu totiž byly podány dva návrhy – jeden jménem Města pro lidi, druhý jménem Martina Starého. Soud je později sloučil do jednoho návrhu.

Podle informací Deníku se soudci zabývali čteností článků týkajících se kauzy s falešnými letáky v médiích, zazněly ale také informace z policejního spisu. Z nich mimo jiné vyplynulo, že autorem falešných letáků, na nichž je vyobrazen Martin Starý s novinovými titulky, je Karel Koubský ml.

„Zaznělo to při policejním výslechu. Vyšetřování není ukončeno, takže se k tomu nebudu vyjadřovat,“ uvedla lídryně STAN Silvia Doušová.Podobně se vyjádřil také Karel Koubský ml. „Nebudu se k tomu vyjadřovat s ohledem na probíhající vyšetřování i jednání Krajského soudu,“ řekl stručně Koubský ml.

Krajský soud by měl rozhodnout do čtvrtka 8. listopadu. „Pocity máme smíšené, ale stále věříme v demokratické rozhodnutí soudu. Co se týče toho, co zaznělo u soudu z policejního spisu, tak ať si každý udělá obrázek sám,“ uvedl lídr Města pro lidi Martin Starý.