Vlčí máky se prodávají i na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Den válečných veteránů připadá na neděli 11. listopadu. Až do tohoto dne je možné si zakoupit brože v tvaru květu vlčího máku, která je symbolem úcty k válečným veteránům. Koupí této brože navíc lidé přispějí na veřejnou sbírku Paměť národa, což je projekt, který se snaží zachovávat vzpomínky pamětníků a ukládá je v digitálním archivu. Vlčí máky lze zakoupit v kutnohorské knihovně, na kutnohorské průmyslové škole a do projektu se zapojila i knihovna v obci Miskovice. Přispět lze také přes webové stránky projektu.

V Potěhách se připojili ke sbírce pro Diakonii

Potěhy – Pátek 9. listopadu je poslední den, kdy obyvatelé Potěh i okolních obcí mají možnost přispět na chodbě obecního úřadu do sbírky použitého ošacení pro Diakonii Broumov. Do 13 hodin sem lze odevzdat lůžkoviny, oblečení, obuv a látky, ale i hračky či domácí potřeby zabalené do pytlů či krabic, aby se transportem nepoškodily.

Nové vedení obce zvolili ve Vrdech

Vrdy – Nově zvolení zastupitelé se sešli v pondělí 5. listopadu ve Vrdech k ustavujícímu zasedání. Všech patnáct zastupitelů složilo slib a zvolilo nové vedení obce. Novým starostou byl zvolen Miloš Mlynka. Na pozici místostarostky byla zvolena Liběna Wittvarová. Na pozici radních byl dosazen bývalý starosta Antonín Šindelář, dále Petr Novotný a Tomáš Čapek.