Výstava Ty děti si pořád hrají se loučí s GASK

Kutná Hora - Dernisáž výstavy Ty děti si pořád hrají, Dětská tematika v díle bratří Čapků se uskuteční v sobotu 11. března v prostorách GASK.
Od 15 hodin bude připravena výtvarná dílna malby na textil a zároveň představena publikace pro děti a rodiče Hravý průvodce světem Josefa a Karla. V 15.30 začne komentovaná prohlídka výstavy s autory expozice. V 17 hodin bude následovat projekce filmu Stín kapradiny podle stejnojmenné novely Josefa Čapka.

Expozice Stavy mysli bude v úterý bez bariér

Kutná Hora - Komentovaná prohlídka stálé expozice Stavy mysli Za obrazem se uskuteční speciálně pro rodiče s malými dětmi v GASK už zítra v 11 hodin. V březnovém setkání se jim představí autoři Antonín Kroča, Josef Mařatka, Antonín Pelc, Zdeněk Kirchner a další.

Čtěte také: Tibet v týdnu podpoří vlajky, koncert i projekce filmů

Kvůli natáčení seriálu nezaparkujete v České

Kutná Hora - Tento týden od sobotního rána až do nedělního večera nepůjde zaparkovat v celé délce ulice Česká v Kutné Hoře. Důvodem je natáčení seriálu První republika.

Městská knihovna dnes pořádá maraton čtení

Kutná Hora - V rámci měsíce čtenářů připravila na dnešek Městská knihovna Kutná Hora již tradiční maraton čtení. Akce začne v 8.30 hodin a pokračovat bude až do 18 hodin. Z knihy J. F. Čečetky Román císařovny budou číst ochotničtí herci, knihovnice i čtenáři z řad veřejnosti.

V centru dnes dopoledne tvoří velikonoční dekorace

Kutné Hora - Centrum pro zdravotně postižené Kutná Hora pořádá dnes ve svém sídle v Dolní ulici další tvořivé dopoledne. Na programu tentokrát bude výroba velikonoční dekorace pomocí quillingu. Vyrábět se budou kačenky a začátek je naplánován na 9. hodinu.

Čtěte také: FOTO: Uhlířskojanovická parketa roztančila sál Kooperativy

Marco Mendoza zahraje v klubu Česká 1

Kutná Hora - Skutečný svátek čeká všechny příznivce rockové muziky už zítra. V kutnohorském klubu Česká 1 totiž zahraje Marco Mendoza, který je považován za jednoho z nejslavnějších současných baskytaristů světa. Začátek produkce je od 21 hodin.

Na plese Nahoře Dole zazpívá Josef Laufer

Kutná Hora - První velký ples Nahoře Dole se uskuteční v Kulturním domu Lorec v Kutné Hoře už tuto sobotu. Program plesu bude hvězdně obsazen. Přítomným zazpívá Josef Laufer, zatančí Roman Zach s Adreou Třeštikovou a o hudbu se postará Velký orchestr Václava Hybše. Začátek je ve 20 hodin.

Modrý kříž uvede film o Vladimíru Mišíkovi

Kutná Hora - Vladimír Mišík právě slaví životní jubileum. U této příležitosti vstoupil do kin jeho příběh, který je složen z mozaiky jeho vzpomínání a písní. Modrý kříž jej promítá 8. března od 19 hodin.

Čtěte také: OBRAZEM: Pivovar v Malešově se otevřel veřejnosti, po 72 letech vaří pivo