Kontroverzní a provokativní inscenace útočí na city a emoce. Příběh zahraný až mrazivě přesvědčivě nenechává diváky bez odezvy. Ani po představení nemáte pocit, že všechno skončilo a vy můžete jít bez starostí domů…

Na scéně se odehraje coming out syna. Jeho matka podnikne neuvěřitelnou terapii, na jejímž konci má být uzdravení syna z homosexuality pod heslem: "Čemu nerozumím, to neexistuje, a pakliže to existuje, je to nesprávné."

V režii Václava Veselého vznikla inscenace, která odhaluje kontroverzní téma gayů, jak na něj nejsme zvyklí. Když se heterosexuál potká s homosexuálem, často bývá jeho první otázka: co na to vaši? Nikdo si snad ani nepřipouští, že reakce rodičů by mohla být tak negativní, jako je tomu právě ve Zlomatce.

Svatomartinský průvod projde městem

Kutná Hora – Tradiční svatomartinský lampiónový průvod projde městem na svátek svatého Martina, tedy v neděli 11. listopadu. Účastníci průvodu se sejdou s lampióny v 17 hodin v prostorách mezi arciděkanstvím a chrámem sv. Jakuba, kde společně přivolají svatého Martina na bílém koni. Toho pak doprovodí historickým centrem města k chrámu sv. Barbory, kde si dramatický kroužek Základní umělecké školy Kutná Hora připravil scénku ze života svatého Martina. Kdo bude mít chuť může se v závěru akce vydat do chrámu svaté Barbory a zde u obrazu svatého Martina zapálit svíčku jako symbol toho, že chce pomáhat druhým tak, jak to dělal on sám. Na malé účastníky  akce čeká opět malé překvapení.

Zíma a Simonová zazpívají v Dusíkově divadle

Čáslav – Koncert dvou oblíbených zpěváků ve čtvrtek 1. listopadu pohostí čáslavské Dusíkovo divadlo. Zazpívá tu Josef Zíma společně s Yvettou Simonovou. Koncert se koná k výjimečnému jubileu Yvetty Simonové, která v listopadu oslaví své devadesátiny. Posluchači neuslyší pouze známé písničky této dvojice, ale i zábavné historky dotýkající se jak profesního, tak osobního života. Pořad uvádí Jaroslav Suchánek a jako host byl přizván Jan Hrdlička.

Průvod s lampiony projde Uhlířskými Janovicemi

Uhlířské Janovice – Ochotnický spolek Uhlíř pořádá ve čtvrtek 1. listopadu po setmění v Uhlířských Janovicích dušičkový lampionový průvod. Jeho účastníci se sejdou v 17.30 hodin před budovou druhého stupně základní školy, odkud průvod vyjde. Průvod bude ukončen v prostoru za koupalištěm, kde bude odpálen barevný ohňostroj. Převleky za duchy jsou vítány. Všichni odvážlivci se na závěr mohou vydat na stezku odvahy.

V divadle navodí prvorepublikovou atmosféru

Kutná Hora – V Tylově divadle je na první listopadový večer připraven pořad věnovaný vzpomínce na století Československa. Sestry Havelkovy spolu s Orchestrem sester Havelkových v pořadu Sto let první republiky navodí swingovou hudbou prvorepublikovou atmosféru. Herečka Zdenka Procházková přispěje také přímou vzpomínkou na prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, v letošním roce totiž herečka oslavuje úctyhodných devadesát dva let. Program začne v 19 hodin.

Skauti v Dolních Bučicích oslaví Halloween

Vrdy, Dolní Bučice – Skautské středisko Vrdy – Bučice pořádá v pátek 2. listopadu halloweenský večer plný strašidela her. Halloweenské kostýmy duchů, čarodějnic a dalších strašidelných postav jsou vítány. Účastníci zábavného setkání se sejdou ve skautské klubovně v Tylově ulici v Dolních Bučicích mezi 18. a 19. hodinou.

Kutnohorskou pátračku představí přednáška

Kutná Hora – Četníky a Četnické humoresky představí v sobotu 3. listopadu v Dačického domě Michal Dlouhý, který byl odborným poradcem při natáčení seriálu České televize. Posluchače zavede do historie kutnohorské četnické pátrací stanice. Přednáška začne v 18 hodin a koná se v rámci projektu Ať žije první republika.

Sázavským klášterem se zabývala studentka

Uhlířské Janovice – Výstava o Sázavském klášteře, která je studentským projektem Michaely Brandejské, je k vidění v galerii Kulturního a informačního centra v Uhlířských Janovicích. Výstava potrvá do 12. listopadu a navštívit ji lze každý všední den od 7.30 hodin. V pondělí, úterý a ve čtvrtek se zavírá v 16 hodin, ve středu v 16.30 hodin a v pátek je otevřeno pouze do 15.30 hodin.