V Suchdole povypráví o Tanzanii  
Suchdol - Cestopisná přednáška s názvem Z deníku cestovatele představí posluchačům Tanzanii a její národní parky. Zájemci se sejdou v pátek 6. dubna v 19 hodin na suchdolském zámku.

Výstava podpoří týrané psy  
Zruč nad Sázavou – Vernisáž výstavy Žanety Stýblové s názvem Kresli se uskuteční v sobotu 7. dubna od 17 hodin. Příchozí se sejdou v přízemí zámku ve Zruči nad Sázavou. Výstava bude k vidění až do 26. května. Otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin s polední pauzou, která trvá od 11.30 do 12.30 hodin. Výstava podpoří organizaci Dočasky DeDe, která se stará o týrané a opuštěné psy.

S papírem budou tvořit děti i dospělí  
Kácov - Kopretinkové tvoření pro děti dospělé pořádají v kácovské knihovně ve středu 11. dubna od 14.30 do 17 hodin. Tvořit se budou květiny, náramky či náhrdelníky a vše z papíru, který je tématem tvoření.

Na Skalce znovu přibyly zničené patníky
Na Skalce znovu přibyly zničené patníky

Po třinácté uklidí Sázavu  
Kutnohorsko – V pátek 6. dubna bude spuštěn již po třinácté projekt Drž rytmus s řekou Sázavou. Ten potrvá do neděle 8. dubna. Dobrovolníci se postarají o jarní úklid řeky Sázavy a jejího nejbližšího okolí. Odklízet se bude všechno, co do řeky nepatří. Cílem projektu je motivace lidí k tomu, aby se ohleduplně chovali k přírodě a k místu, kde žijí.

Byli vybráni noví ředitelé  
Čáslav – Ve středu 4. dubna proběhla konkurzní řízení na pozici ředitele základní školy. První pro Základní školu náměstí a druhé pro Základní školu Sadová. Výsledky byly oznámeny ve čtvrtek 5. dubna.

Do prvního konkurzu, jak uvedla Zdeňka Nezbedová z Odboru školství, kultury a památkové péče, se přihlásilo pět uchazečů. Z nich vítězně vzešel Tomáš Hasík, stávající učitel čáslavského gymnázia, který do ředitelského křesla usedne od 1. srpna letošního roku.

O pozici ředitele na Sadové se ucházeli zájemci tři. Jako nový ředitel byl vybrán učitel Václav Vondra.

Vila U Varhanáře pohostí festival jídla  
Kutná Hora – Druhý kutnohorský mini street food festival pořádají zítra od 11 do 18 hodin na terase Vily U Varhanáře. Představí se místní kuchaři, ale například také žáci kutnohorského učiliště řemesel a další. Součástí bude také degustace tuzemských i zahraničních vín.

Žižkovo náměstí v Čáslavi se opravuje.
Žižkovo náměstí v Čáslavi se opravuje