Velikatema brzy skončí
Kutná Hora - Výstava Velikatema, která je k vidění ve Spolkovém domě v Lierově ulici v Kutné Hoře, skončí už za pár dní. Lidé ji budou moci naposledy navštívit v neděli 18. února. Název společné výstavy čtyř malířek v sobě skrývá začáteční písmena jejich křestních jmen a oblasti, které se nejčastěji věnují: malbě. Výstava je finálním výstupem z ukončeného malířského kurzu, který se konal od roku 2016 do roku 2017 pod vedením Stanislava Diviše. 

Večer chval se bude konat v kostele v Křeseticích
Křesetice - Modlitební společenství z Křesetic a Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora uspořádají zítra od 19 hodin v kostele sv. Markéty v Křeseticích Večer chval. Provázet jím bude Ondřej Zikmund. Večery chval se pravidelně uskutečňují na celém území republiky, jsou místem setkání věřících a modlitby.

Mohou si prohlédnout prostory základní školy
Kutná Hora - Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře uspořádá zítra den otevřených dveří. Od 9 do 12 hodin si budou moci lidé prohlédnout prostory vzdělávacího zařízení. 

Tylova herecká škola slaví pět let na scéně
Kutná Hora - Tylova herecká škola slaví pět své existence. Galavečer na počest pětiletého působení školy nejen na pódiích v Kutné Hoře se uskuteční zítra od 17 hodin na malé scéně Tylova divadla. Diváci se mohou těšit na ukázky z odehraných divadelních představení i chystaných her. 

Kaňkovský masopust vyjde příští sobotu od radnice
Kutná Hora - Masopustní veselí čeká obyvatele Kaňku v sobotu 24. února. Sraz všech účastníků v maskách je v 9 hodin před bývalou radnicí. O půl hodiny později pak všichni společně vyrazí do průvodu, který bude po celou dobu doprovázet kapela Věnovanka. K dostání budou jitrnice, tlačenka i jelita. Celý průvod bude ukončen kolem 15. hodiny před hospodou Na Baště zastřelením medvěda. Zváni jsou všichni, s maskami i bez nich. 

Pamětní deska Zvon pro Jakuba už je na svém místě
Kutná Hora - Pamětní deska se jmény dárců, kteří přispěli na nový zvon částkou vyšší než 10 tisíc korun, už je již umístěna v kostele sv. Jakuba. Zvon Jakub Maria se poprvé ve zrekonstruované věži rozezněl 15. října 2017, odlit byl téhož roku v holandském Astenu. Pořídit se jej podařilo na základě veřejné sbírky Zvon pro Jakuba, která se setkala s obrovskou podporou nejen místních občanů. 

Janovický hřbitov se dočká nového osvětlení
Uhlířské Janovice - Lepšího osvětlení se dočkají janovičtí obyvatelé na místním hřbitově. Tamní veřejné osvětlení projde rekonstrukcí a rozšířením. Městští radní už odsouhlasili vypracování projektu. Rekonstrukce se dočkají také cesty ve staré části hřbitova. 

Zastupitelé se sejdou v Ratajích nad Sázavou
Rataje nad Sázavou - Obecní zastupitelé se ke svému pravidelnému veřejnému jednání sejdou v úterý 20. února v místní hasičské zbrojnici. Schůze začne v 19 hodin.

Karneval dorazí do Kácova
Kácov - Karnevalové veselí dorazí zítra do sokolovny v Kácově. Od 14 hodin bude nejprve připraven karneval pro děti, ve 20 hodin je pak rovněž v maskách vystřídají dospělí. Hrát bude skupina Universum. 

Zpěvačka Šárka Marková hostem Tandemu
Kutnohorsko - Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude zpěvačka Šárka Marková. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jak dlouho pracovala na svém druhém sólovém albu. Tandem Jana Rosáka se Šárkou Markovou naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,5 FM.