Přednáška v Dačického domě přiblíží světce

Kutná Hora - Přednáška v Kutné Hoře známého etnografa Dalibora Hobla o sv. Janu Nepomuckém se uskuteční ve středu v 17 hodin v konferenčním sále Dačického domě v Kutné Hoře. Povídání doplněné fotografiemi ponese název Svatý s pěti hvězdičkami a bude se kromě světce zabývat i památkami z Kutnohorska s ním spojenými.

Otevřený čtvrtek ve městě tento týden oživí jazz

Kutná Hora -Kutnohorsko-kolínská kapela Double Guitar Band zahraje na Palackého náměstí v Kutné Hoře ve čtvrtek 20. července od 17 hodin. Posluchače potěší jazzem a swingem. Koncert se koná v rámci akce Otevřené čtvrtky, která má oživit centrum města. Většina obchodů má prodlouženou otevírací dobu, zajištěno je i venkovní posezení s občerstvením. 

Do Uhlířských Janovic přijede Kino na kolečkách

Uhlířské Janovice - Kino na kolečkách dorazí o víkendu na náměstí v Uhlířských Janovicích. V sobotu 22. července od 21.30 hodin se tam bude promítat česká komedie Bezva ženská na krku, která je počinem debutujícího režiséra Tomáše Hoffmana. Nepůjde ale o poslední letošní projekci. Další film diváci uvidí v sobotu 12. srpna. Půjde o komedii Špunti na vodě. 

Koncert sbormistrů bude v chrámu sv. Barbory

Kutná Hora - Koncert sbormistrů, který zakončí týdenní soustředění, se bude konat v chrámu sv. Barbory v pátek 21. července od 19 hodin. Díky Učitelskému smíšenému pěveckému sboru Tyl je tato akce poprvé v Kutné Hoře. Koncertem se také zahájí oslavy svátku sv. Jakuba. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje do veřejné sbírky Zvon pro Jakuba.

V kutnohorském letním kině promítnou český film

Kutná Hora - Letní kino v lokalitě na Žižkově začalo promítat loni v létě a s projekcemi pokračuje i o letošních prázdninách. Tento pátek se lidé mohou těšit na promítání českého filmu s názvem Špunti na vodě. Začátek bude ve 21.30 hodin.

V Paběnicích vystoupí UDG, Pokáč i Jakub Děkan

Paběnice - Koncert skupiny UDG se bude konat v sobotu 22. července, kdy její členové vystoupí na letním parketu v Paběnicích. Letní zábavě bude předcházet celodenní turnaj v malé kopané. Jednotlivé týmy utkají v rámci Extreme Cupu. Kromě kapely UDG vystoupí v Paběnicích ještě mladí umělci, kterými jsou Pokáč a Jakub Děkan s kapelou. O after party se postará rock'n'rollová parta s názvem Nuly.

Představení Strašidlo cantervillské je zrušeno

Kutná Hora - Tylova herecká škola mění svůj letní program. Zrušila představení Strašidlo cantervillské, které měla odehrát ve Vlašském dvoře hned třikrát. „Z důvodu vážné zdravotní indispozice a hospitalizace představitelky jedné z hlavních rolí musíme zrušit všechna tři představení, která byla plánovaná na poslední červencový víkend,“ potvrdil režisér představení Václav Veselý. 

Automobily Porsche se zastaví na náměstí v Čáslavi

Čáslav - Automobily značky Porsche se opět zastaví na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi. Sraz vozů se uskuteční v sobotu 22. července v dopoledních hodinách. Lidé se mohou těšit na třicet až čtyřicet vozů, i na jiné veteránské vozy, které jsou této značce konstruktérsky blízké. 

Zručská pošta omezí provoz

Zruč nad Sázavou - Česká pošta ve Zruči nad Sázavou omezí od pondělí 24. července do pátku 4. srpna svou provozní dobu. V tyto dny bude pošta fungovat každý všední den pouze od 8 do 11 hodin.

Zřícenina hradu Lichnice ožije starými bicykly

Třemošnice - Na hradě Lichnice se v sobotu 22. července od 13.30 hodin uskuteční interaktivní program. Návštěvníci budou mít možnost vidět a vyzkoušet staré bicykly velocipédy, kočárky z minulého století. Chybět ale nebude ani ukázka prvních střelných zbraní.

Vilém Dvořák, Diana Kovandová