Lidé se v pivovaru dozví více o technologii vaření piva
Kutná Hora - Měšťanský pivovar Kutná Hora nabízí milovníkům piva prohlídku interiérů. Ta se bude konat zítra od 14 hodin. Prohlídka bude trvat přibližně hodinu. Příchozí se dozví něco z historie pivovaru i technologie vaření piva. Podívají se na varnu pivovaru, do spilky, sklepa a na lahvárnu. Průvodkyní bude v sobotu emeritní sládková Růžena Jiránková. Další prohlídka se uskuteční příští sobotu od 14 hodin.

Sen obyvatelů Malína se splnil, konečně mají lávku
Kutná Hora - Sen obyvatelů Malína se stal v uplynulých dnech skutečností. Lávka v místě zbouraného silničního nadjezdu již v současné době stojí a pracovníci Technických služeb Kutná Hora usilovně pracují na budování přístupových cest. Lávku by měli, pokud vyjde vše podle plánů, lidé již od dnešního dne moci využívat. I přesto, že někteří o lávku tolik usilovali, se objevily i negativní reakce. Například někteří lidé kritizují, že lávku nemohou využít senioři, nebo lidi, kteří trpí závratěmi.

Janovičtí zastupitelé se sejdou příští týden
Uhlířské Janovice - Městští zastupitelé usednou k veřejnému jednání po prázdninové přestávce ve středu 20. září v 17.30 hodin. Zasedání se bude konat v přízemí domu č.p.168 v ulici Pečírkova, první vchod od Václavského náměstí. Mezi tématy jednání se objeví například dotace poskytované městem.

V říjnu budou očkovat proti vzteklině, je povinné
Čáslav - Očkování psů proti vzteklině se ve městě uskuteční 6. a 7. října. Hromadné očkování psů starších tří měsíců bude probíhat na čtyřech vybraných pracovištích veterinárních lékařů v Čáslavi. Městský úřad zároveň upozorňuje, že majitelé jsou ze zákona povinni psy proti vzteklině očkovat.

Kam za kulturou

Prázdniny skončily, páteční hudební večery začínají
Kutná Hora - Pravidelné páteční hudební večery se po prázdninách opět rozjíždějí v restauraci U Zlatého lva v kutnohorském Sedlci. V pátek 15. září od 20 hodin rozproudí zábavu muzikant Jiří Bendl.

Děti i dospělí si prohlédnou panenky a medvídky
Zruč nad Sázavou - Pohádkový ples se bude konat tuto sobotu od 10 do 19 hodin. ve Zruči nad Sázavou Děti i dospělí si prohlédnou expozici plnou panenek, medvídků, pokojíčků a dalších doplňků v podkroví zručského zámku. Expozice patří Klubu panenek ČR, který vznikl již v roce 1999 a pořádá krátkodobé výstavy. Na pohádkový ples do Zruče nad Sázavou dorazí tuto sobotu i známá herečka a moderátorka Barbora Štěpánová.

Elektric festival rozezní kemp v Malešově
Malešov - Elektrik festival je naplánován v malešovském kempu na tento víkend. Na oba dny jsou připravené tři stage a více než deset kapel. Část vybraného vstupného bude věnována místní mateřské škole.

V Chlístovicích se odehraje poprava Jana Roháče
Chlístovice - Příběh života posledního husitského hejtmana se odehraje tuto sobotu na pláni před kostelem sv. Ondřeje v Chlístovicích. Účastníci se sejdou v 11.30 hodin a předvedou ukázky bitvy u Malešova, bitvy u Lipan, dobývání Sionu či popravu Jana Roháče. V místě bude připraveno i dobové tržiště. Na programu bude také poslední oběd na Sionu, který se uskuteční ve 12 hodin. V 17 hodin se pak příchozí dočkají prohlídky tvrze.

Setkání seniorů se bude konat v Tupadlech
Tupadly - Setkání seniorů se staročeskou kapelou Pepino band J. P. Matury se uskuteční v sobotu 28. října od 14 hodin v Pohostinství ve Frmole v Tupadlech. Akci pořádá Obecní úřad Tupadly ve spolupráci s okolními obecními úřady pořádá.

V zámecké knihovně zazpívá sopranistka Jana Štěrbová
Svatý Mikuláš - Sopranistka Jana Štěrbovávystoupí v unikátních prostorách zámecké knihovny na Kačině. Koncert, na kterém zazní Opera Gala s klavírním doprovodem Táni Vaněčkové, se uskuteční ve středu 27. září od 19 hodin.