Účastníci si s sebou přinesou svůj oblíbený kousek oblečení či nějaký doplněk - sponku, korále, či krajku. V dílně si pohrají s jejich fotografickými otisky. Na dílnu je nutné se předem přihlásit, a to nejpozději dva dny předem. Kdo vlastní fotoaparát a flashdisk, přinese je na dílnu s sebou.

U Varhanáře ochutnají speciality

Kutná Hora - Degustační večer na téma Babí léto pořádají ve Vile U Varhanáře. Ten se koná v pátek od 19 hodin. Lidé ochutnají pětichodové menu s několika vzorky vín. Místo je nutné předem rezervovat.

Chystá se koncert kapely Derby

Paběnice - Oblíbená kapela Derby roztančí v sobotu 13. října paběnickou sokolovnu. První tóny písniček se odtud ozvou ve 20.30 hodin.

Naplánován je další operní večer

Kutná Hora - Další operní večer zahájí Karel Bicanv budově kutnohorské průmyslové školy v úterý 16. října. Tentokrát se bude promítat opera Carmen, jejímž autorem je Georges Bizet. Představení pochází ze záznamu, který byl pořízen v Národní opeře v Paříži v roce 1980. Jako Carmen se představí mezzosopranistka Teresa Berganza a jako Don Chosé tenorista Plácido Domingo. Začne se v 18 hodin a vstup na projekci je pro všechny příznivce opery zdarma.

Divadlo ožije další modní přehlídkou

Čáslav - Nová scéna Dusíkova divadla opět ožije módní přehlídkou. Stane se tak v úterý 23. října, v pátek 26. října a v sobotu 27. října. Všechny tři termíny se začne ve stejný čas, a sice v 18 hodin. Svou novou kolekci pro podzim a zimu zde představí čáslavská módní návrhářka Edita Dlouhá. Diváci si na přehlídku vyhraní dvě hodiny času. Vstupenky lze zakoupit online, přímo v Dusíkově divadle nebo v čáslavském informačním centru na náměstí.