V 15 hodin začne hrát také hudba. Vystoupí taneční skupina Simply Dance, zahraje hudební skupina Sally Gardens, v jejímž podání zazní irské a severské balady. Představí se také skupina Coventina s irskou a keltskou hudbou.

Koncert věnují zesnulým občanům

Kutná Hora – Velkolepé dílo Giuseppa Verdiho rozezní v neděli 4. listopadu od 15.30 hodin kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře. Requiem zazní v podání několika sólistů, sboru Cantores Cantant za doprovodu varhan. Koncert je věnovaný vzpomínce na zesnulé občany Kutné Hory. Děti a studenti mají na koncert vstup zdarma.

Lampionový rozsvítí obec Petrovice I

Petrovice I – Lampionový průvod projde obcí v sobotu 3. listopadu po setmění obcí Petrovice I. Jeho účastníci se sejdou v 17 hodin u hřbitova. Cílem průvodu je kulturní dům, kde bude připraveno občerstvení i zábavný program pro nejmenší účastníky průvodu.

Magickou noc si užijí duchové i strašidla

Žehušice – Tradiční Magickou noc pořádá v sobotu 3. listopadu TJ Sokol Žehušice. Během ní se sejdou všechna strašidla, bubáci a duchové, a sice na plácku u hřbitova v Žehušicích. Jestli se chystáte se této události zúčastnit, nezapomeňte se převléknout do strašidelné masky a vzít si s sebou lampion, kterým si posvítíte na cestu. Přibalit si můžete také špekáčky na opékání.

Odvážlivci si zasoutěží o bobříka odvahy

Potěhy – O bobříka odvahy si zasoutěží v sobotu 3. listopadu od 17 hodin všichni nebojsové v Potěhách. Ti se sejdou na fotbalovém místním fotbalovém hřišti, kam dorazí s lampionem či lucernou, s níž si posvítí na stezku odvahy.

Odpoledne v divadle věnují nejmenším

Čáslav – Představení pro děti připravili v čáslavském Dusíkově divadle odpoledne v neděli 4. listopadu. Na divadelních prknech se představí herci divadla Scéna Zlín s pohádkou O princezně, která ráčkovala. Představení trvá šedesát minut.

Hasiči uspořádají odpoledne pro děti

Chotusice – Chotusičtí mladí hasiči pořádají v sobotu 3. listopadu na školní zahraně dýňobraní s lampionovým průvodem. Dýňobraní začne v 15 hodin a jeho účastníci si s sebou přinesou lžíci, nůž a dýni. Veškeré vybavení však bude i na místě k dispozici. Krátce před 18. hodinou budou vyhodnoceny nejhezčí výrobky a následně vyjde lampionový průvod, který projde obcí a vrátí se zpět do zahrady. Teplé občerstvení bude zajištěno a pro děti zdarma.

Hotel Zruč ožije v neděli karnevalem

Zruč nad Sázavou – Trochu strašidelný karneval pořádá v neděli 4. listopadu Základní umělecká škola Zruč nad Sázavou. Účastníci odění do rozmanitých i strašidelných masek se sejdou zítra v 15 hodin ve velkém sále Hotelu Zruč.