Odvezou vánoční stromy
Kutná Hora - Svozy vánočních stromků jsou v Kutné Hoře naplánovány na pondělí 8. a 15. ledna. Lidem je doporučeno odkládat vánoční stromky na travnatou plochu vedle kontejnerových stanovišť.

Promítnou novou českou pohádku
Kutná Hora Kino Modrý kříž promítne dnes od 16 hodin novou českou pohádku Přání k mání. Pohádka s několika příběhy vypráví o různých podobách lásky dětské, rodičovské i té největší. Stěžejní motivem filmu je myšlenka, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují. V nové české pohádce hraje Martin Myšička, Jitka Čvančarová, Jan Vondráček, Simona Babčáková, Filip Antonio, Michaela Pecháčková nebo Vítězslav Jandák.

Uhlířskojanovický úřad je dočasně uzavřený
Uhlířské Janovice - Městský úřad v Uhlířských Janovicích omezuje nyní svůj provoz. V pátek 29. prosince bude úřad uzavřen, podatelna také. Pro veřejnost bude otevřen úřad od úterý 2. ledna 2018 dle běžné otevírací doby.

Hospodské sály na Silvestra rozproudí kapely Gem a 4G
Kutná Hora - Silvestrovské veselí při hudbě si bude možné užít také na perifériích Kutné Hory. Shodně ve 20 hodin začnou v neděli 31. prosince setkání v hostinci U Zlatého lva v Sedlci, kde k tanci a poslechu zahraje kapela Gem, a v restauraci Na Baště na Kaňku. Tam hosty stejně jako vloni pobaví kutnohorská formace 4G. Cena vstupenky vždy zahrnuje novoroční přípitek a v případě sedleckého lokálu i večeři.

Kocovina tématem pořadu Hubněte zdravě
Kutnohorsko - Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na kocovinu. Dozvíte se, jak se bránit a předcházet kocovině, co vlastně alkohol v těle působí nebo jaké potraviny a nápoje pomohou tento stav zmírnit. Hubněte zdravě už dnes dopoledne na frekvenci 100,5 FM.

Ani letos nebude chybět výstup na kaňkovské vrchy
Kutná Hora - Tradiční novoroční výstup na kaňkovské vrchy se uskuteční v pondělí 1. ledna. Všichni zájemci se sejdou před 13. hodinou u Billy a přesně ve 13 hodin se bude vycházet. Novoroční výšlap organizuje Zeměpisné a vlastivědné sdružení. Jedná se o spolek, který podporuje poznávání České republiky.

Legenda českého rocku vystoupí v Blues Café
Kutná Hora - Legenda českého rocku, zpěvák a skladatel Roman Dragoun, vystoupí v kutnohorském prostoru Blues Café v pátek 29. prosince. Poslední koncert tohoto roku v komorním prostředí začne v 19 hodin.

Kutná Hora chystá ohňostroj
Kutná Hora - Tradiční novoroční ohňostroj se uskuteční 1. ledna v 17.10 hodin. Místo odpálení bude v lokalitě Na Rovinách. Nejlepší výhled bude ale od chrámu sv. Barbory a jezuitské koleje. Zde budou od 15 do 18 hodin stánky s občerstvením a různá hudební vystoupení.

Děti odehrají v kostele vánoční divadelní hru
Uhlířské Janovice - Vánoční divadelní hru odehrají děti z dramatického kroužku Základní školy Uhlířské Janovice v neděli 7. ledna od 14 hodin. V tento den zde zazní také koledy v podání žáků Základní umělecké školy Uhlířské Janovice. Představení i koledy odehrají a zazpívají děti v kostele sv. Jiljí.

Městský ples odmoderuje Vladimír Maloštík
Zruč nad Sázavou - V pořadí jedenáctý městský ples naplánovali ve Zruči nad Sázavou na 20. ledna. Městský ples se bude konat v místním hotelu. Ve velkém sále bude hrát k poslechu a tanci skupina Oh Band, v malém sále pak bude hrát skupina s názvem Teplá buchta. O předtančení se postará MZ Dance Team s Tomášem Radou a Veronikou Liškovou. Moderátorského postu se ujme Vladimír Maloštík. Lístky si mohou zájemci zakoupit od 3. ledna v místním infocentru.