Šikovné pekařky předvedou svůj um v soutěži o nejlepší čokoládové cukroví. Zhruba dvacet kusů cukroví je třeba do středy 28. listopadu do 16 hodin odevzdat na obecním úřadě. Výsledky budou vyhlášeny v sobotu kolem 16.45 hodin. Zbylé cukroví se rozdá mezi účastníky rozsvěcení stromku.

Promítání připomene 50. výročí expedice

Kutná Hora – Kino amatérských filmů pořádá v úterý 27. listopadu od 18 hodin další setkání s amatérským filmem. Tentokrát se budou promítat záběry natočené Jiřím Stöhrem při průjezdu Afrikou. Promítání totiž připomíná 50. výročí expedice Lambarene. Přítomni budou i bývalí členové expedice Petr Bartůněk, Luboš Kropáček, Jiří Plaček, Jiří Stöhr a Miroslav Topinka. Promítat se bude v budově průmyslové školy (vchod ze Školní ulice). Vstup je zdarma.

Operní árie rozezní budovu průmyslové školy

Kutná Hora – Během operního večera konaného v úterý 27. listopadu se divákům na velkoplošné projekci představí německý tenorista Jonas Kaufmann v celém svém širokém repertoáru. Promítat se tradičně bude na kutnohorské průmyslové škole od 18 hodin. Vstup na operní promítání je zdarma. Úvodního slova se ujme tradičně Karel Bican.

Vánoční a zimní dekorace vyrobí ve Štipoklasech

Štipoklasy – Pokud rádi tvoříte, vyrazte na výtvarné úterý, které pořádají v úterý 27. listopadu na Obecním úřadě Štipoklasy. Lidé se tam sejdou v 18 hodin a vyrábět se budou ponožkoví sněhuláci a plastové květiny. Na sněhuláky je potřeba rýže, tavné pistole, korálky, knoflíky. Na květiny budo třeba pet lahve v různých barvách.

V solopyském kostele vystaví betlémy

Solopysky – Program na první adventní víkend připravili také v Solopyskách. První prosincový den vystaví v kostele svatého Bartoloměje betlémy. Dveře kostela se návštěvníkům otevřou v 15.30 hodin. Připraveno pro ně bude také chutné občerstvení a o hodinu později se slavnostně rozsvítí velký vánoční věnec.