Pořádají degustační večer
Kutná Hora - První podzimní degustační večer se bude konat ve Vile U Varhanáře tuto sobotu od 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na masové menu ve stylu churraso a vína, která vybral Aleš Svoboda v Argentině a Španělsku. Lidé ochutnají také brazilské národní jídlo s názvem feijoada.

Kapela Civilní obrana vystoupí v klubu Česká 1
Kutná Hora - Čáslavská kapela Civilní obrana zahraje v sobotu od 21 hodin v kutnohorském klubu Česká 1. Během večera vystoupí také benešovská kapela ATD. Lidé se mohou také těšit na vystoupení čáslavské kapely Civilní obrana v Čáslavi 17. listopadu, kdy vystoupí na Grandfestu.

Na Kaňkovském štrúdlení budou hledat podklad
Kaňk - První Kaňkovské štrúdlení se bude konat na fotbalovém hřišti na Kaňku tento pátek od 17 hodin. Do programu bude kromě ochutnávky štrúdlů zařazeno ještě hledání pokladu nebo rej světlušek. Akce skončí lampionovým průvodem k pomníku padlých u radnice.

Vystoupí Cuthna Antiqua
Kutná Hora - Soubor Cuthna Antiqua z Kutné Hory oslaví pět let své existence a zároveň zakončí letošní sezónu ve svém domovském městě. Koncert se uskuteční zítra od 17 hodin v hodovním sále Hrádku. Na programu budou sefardské písně, tedy středověké písně španělských Židů. Sólistkou bude Eliška Šeráková -Tesařová, na housle zahraje Michaela Šustrová, za klávesy usedne Bohuslava Najbrtová, violu da mano rozehraje Šárka Kotrbová. Anežka Nováková a Jiří Arnet zahrají na violoncello a violu da gamba.

Jitka Sedláčková hostem Tandemu na Regionu
Kutnohorsko - Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude herečka a dabérka Jitka Sedláčková. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jak se dostala na hereckou dráhu. Tandem Jana Rosáka s Jitkou Sedláčkovou naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,5 FM.