Pouť ve Žlebech uzavře průjezd obcí  
Žleby – Pouť se ve Žlebech koná v sobotu 12. a v neděli 13. května. Přinese s sebou komplikace pro motoristy, protože nebude možné projet obcí. Silnice bude uzavřena v úseku od velkého parkoviště Na Hrázi až po výjezd z náměstí směr Ronov nad Doubravou.

Koncert kapely Derby roztančí paběnickou sokolovnu  
Paběnice – Skupina Derby přijede za svými fanoušky do Paběnic. Koncert se uskuteční v sobotu 12. května v sokolovně. Začíná se ve 20.30 hodin.

Svátek matek oslaví varhanním koncertem  
Grunta – Jarní koncert k svátku maminek pořádají v sobotu 12. května v kostele Panny Marie v Gruntě. Koncert začne v 19.30 hodin a Michal Hanuš zahraje při svíčkách na varhany hudbu starých mistrů i moderní skladby.

Na májovém posezení zahraje Pepino Matura  
Zbraslavice – Májové posezení ve Zbraslavicích pořádá Volné sdružení důchodců ve spolupráci s obecním úřadem. Účastníci se sejdou v sobotu 12. května v restauraci U České koruny ve Zbraslavicích. Na programu je vystoupení folklorního souboru ze základní školy, a sice od 16.30. Od 17 hodin pak bude hrát Pepino Matura.

Na ratajském zámku zahájí výstavu obrazů  
Rataje nad Sázavou – Výstava obrazů Barevná setkání představuje obrazy členů Volného sdružení amatérských výtvarníků Bez rámu. Na zámku v Ratajích nad Sázavou je k vidění od 1. dubna. Výstava však bude slavnostně zahájena v sobotu 12. května ve 14 hodin. Obrazy zde budou k vidění až do konce října.

Kutnohorští skauti připravili orientační závod  
Kutná Hora – Orientační závod pořádají kutnohorští skauti v neděli 13. května v Kutné Hoře. Zúčastní se rodiče s dětmi nejen z řad skautů, ale i veřejnosti. Startuje se mezi 14 a 14.30 na Palackého náměstí. Cíl závodu se účastníci dozvědí až v jeho průběhu. Ukončení závodu se uskuteční mezi 16.30 a 19. hodinou v cíli, kde bude připraveno občerstvení, zapálí se oheň a nejlepší rodinné týmy budou odměněny. Závod se uskuteční pouze za příznivého počasí, v opačném případě se ruší

Svou orientaci si vyzkouší v Čáslavi  
Čáslav - Orientační běh připravili v neděli 13. května odpoledne také v Čáslavi. Začíná se ve 13 hodin v čáslavských Vodrantech. Připraveny jsou dva okruhy závodu. Kratší zábavný pro menší děti a delší okruh pro starší závodníky. Pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad i diskotéka.

Hasiči ve Štipoklasech oslaví 90 let  
Štipoklasy – Česká hasičská jednota Štipoklasy pořádá v sobotu 12. května soutěž v požárním útoku na sklopné terče. Soutěž je zároveň oslavou devadesátého výročí založení hasičského sboru ve Štipoklasech. Soutěž se koná na louce ve Štipoklasech od 9 hodin. Součástí programu bude také ukázka hasičské techniky.