Ve Zruči promítnou Po strništi bos  
Zruč nad Sázavou – Film Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos bude promítán ve středu 14.3. od 18.30 hodin v zasedací místnosti Spolkového domu ve Zruči nad Sázavou. Film byl oceněn třemi soškami Českého lva. Oceněn byl Oldřich Kaiser za nejlepší mužskou vedlejší roli, Vladimír Smutný za nejlepší kameru a oceněn byl i zvuk. V hlavních rolích se představí například Tereza Voříšková a Ondřej Vetchý. Příběh filmu je založený na vzpomínkách Zdeňka Svěráka na dětství, které prožil za války na venkově. Námětem jej lze zařadit k filmům Obecná škola, Kolja a Vratné lahve.

Zahradní ulice v Čáslavi je uzavřena  
Čáslav – Část Zahradní ulice v Čáslavi je od pondělí 12. března až do neděle 15. dubna uzavřena. Uzavírka probíhá v úseku mezi křižovatkou s ulicí Na Vyhlídce (u veterinární kliniky) po křižovatku s ulicí Za Rybníkem. Důvodem uzavírky jsou práce na inženýrských sítích.

Přijímačky na střední školy se blíží  
Kutnohorsko – Žáci devátých tříd základních škol mají poslední měsíc na to, aby se připravili na přijímací zkoušky na střední školy. První kolo jednotných přijímacích zkoušek se bude konat ve čtvrtek 12. dubna, uchazeči o víceletá gymnázia je budou skládat o den později. Druhé kolo jednotných přijímaček proběhne v pondělí 16. dubna, na víceletých gymnáziích opět o den později. Uchazeči, kteří podali dvě přihlášky, se mohou zúčastnit obou kol. Do celkového hodnocení bude započítán vždy lepší výsledek z testu z češtiny i matematiky.

Rodiče budou tvořit ve večerní výtvarné dílně  
Kutná Hora – Večerní výtvarná dílna pro rodiče s názvem Když jdou děti spát je na programu ve středu 14. března od 18 hodin v Galerii Středočeského kraje. Dílna je tentokrát inspirována dílem sochaře Jiřího Středy a tématem je Přátelství. Další večerní výtvarná dílna pro rodiče se chystá na čtvrtek 15. března od 18 hodin, kde bude hlavním zdrojem inspirace dílo finského umělce Mattiho Kujasala ze stálé expozice Stavy mysli, jehož obrazy jsou inspirovány světlem a polární září. Dílna je pojmenována Vrstvi vrstvy.

Děti z Krchleb si užijí odpoledne v maskách  
Krchleby – Zábavné odpoledne s maskami pořádá v sobotu 17. března od 14 hodin Základní a Mateřská škola v Krchlebech. Událost se bude konat v sále v obci Hraběšín. Doprovodný program pro děti připraví Jakub Rucký.

Na zhlédnutí výstavy zbývá týden  
Kutná Hora – Výstava s názvem Biblická pátrání bude pro zájemce o její zhlédnutí otevřena už pouze týden. Ukončena bude v úterý 20. března. Její autorkou je ilustrátorka a výtvarnice Patricie Koubská, která ilustruje knížky vydávané nakladatelstvím Portál. Vystavená díla byla podklady pro stejnojmenný seriál České televize a jsou k vidění v horní kapli kostela Všech svatých s kostnicí. Otevřeno je každý den od 9 do 16 hodin.

Kolínský farář povypráví o své rodné zemi  
Kutná Hora – Kavárna s překvapením se koná ve středu 14. března od 19 hodin v budově Arciděkanství Kutná Hora v Jakubské ulici. Hostem bude kolínský farář Georg Mondo, který pochází z Konga. V průběhu večera o této zemi plné vzácných stromů, zvířat a lidí povypráví.

V Suchdole budou plesat nejen učitelé  
Suchdol - Dvanáctý ples Základní a Mateřské školy Suchdol odstartuje v pátek 16. března v 19.30 v místní sokolovně. Během večera zahraje kapela Laura Bohuslava Ryšánka.