Lípa srdčitá bude zasazena v úterý 25. září před Vlašským dvorem poblíž pomníku Karla Havlíčka Borovského. Začne se v 17 hodin. Přítomni budou zástupci Výboru dobré vůle a partneři Lepšího místa. Jako zástupce Kutné Hory se zúčastní místostarosta Karel Koubský. Po zasazení stromu budou předčítány texty Dopisy Olze.

Hasiči otevřou dveře pro návštěvníky

Čáslav - Hasičský záchranný sbor v Čáslavi pořádá na své hasičské stanici ve Vrchovské ulici den otevřených dveří. Zájemcům z řad veřejnosti se dveře otevřou ve čtvrtek 18. října mezi 8. a 12. hodinou. Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout nejen stanici a výbavu profesionálních hasičů, ale dostanou například také informace týkající se zásahové techniky.

Městské lázně opět zahájí svůj provoz

Čáslav - Městské lázně v Čáslavi jsou po letní pauze s provozem koupaliště opět připraveny zahájit zimní provoz. Poprvé se plavcům otevřou v pátek 28. září. Provoz ve 12 hodin zahájí sauna žen a lázně zůstanou otevřeny do 20 hodin. Provozní doba lázní, rozpis sauny a bazénu i vstupné zůstávají stejné jako v minulé sezoně.