Žlutá barva odkazuje na Davidovu hvězdu, kterou museli Židé nosit na oblečení. Kutnohorští studenti vysadí 50 krokusů v pátek 9. listopadu v 9.45 hodin pod vedením Jitky Šimkové na pozemku před školou. Krokusy vykvétají koncem ledna či začátkem února, tedy v době, kdy si lidé připomínají Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který připadá na 27. ledna.

Zahájí výstavu fotografií Gabiny Fárové

Čáslav – Výstavu fotografií nazvanou Žena – Obraz – Akt s podtitulem prostorová metafora české fotografky Gabiny Fárové pořádá spolek Třiatřicet ve spolupráci s Dusíkovým divadlem v Čáslavi. Slavnostní vernisáž se koná v pátek 9. listopadu v 18.36 hodin ve foyer divadla. Kurátorem výstavy je Petr Svoboda. Výstava se koná pod záštitou senátora Jaromíra Strnada a za finanční podpory města. Fotografie budou v divadle k vidění až do konce ledna.

Historický rock rozezní kutnohorský kostel

Kutná Hora – Svatomartinský rockový dvojkoncert pohostí kostel svatého Jana Nepomuckého v Kutné Hoře v pátek 9. listopadu. Jestliže jste žili v domnění, že rocková hudba je výdobytkem moderní doby, tento koncert vás vyvede z omylu. Zazní tu totiž historické rockové písně v podání uskupení Serpencia a Tempus. Koncert začne ve 20 hodin.

Průvod s lampiony zakončí dětská diskotéka

Červené Janovice – Obec Červené Janovice rozzáří v pátek 9. listopadu svit lampionů. Koná se tam totiž dvanáctý ročník Svatomartinského lampionového průvodu. Děti s rodiči se sejdou v 16.30 hodin před vchodem do základní školy. Průvod se na krátko zastaví i v kostele svatého Martina a na konci si lidé posedí a občerství se v knihovně. Pro děti bude připraven malý dárek a zatančí si i na dětské diskotéce.

Na cestu za poznáním se vydají ze Suchdola

Suchdol – Lampionový průvod spojený s cestou za poznáním uspořádají v Suchdole příští sobotu, tedy na svátek 17. listopadu. Trasa povede ze Suchdola do Sedlova a zase zpátky. Účastníci se sejdou v 16 hodin na náměstíčku v Suchdole a s sebou si přinesou nejenom lampion, ale i tužku a dobrou náladu. Čas na občerstvení bude v hospůdce v Sedlově. Při nepříznivém počasí si pořadatelé vyhrazují právo konání průvodu zrušit.