Mozaika Kaňk dostala téměř půlmilionovou dotaci
Kutná Hora - Sdružení Mozaika Kaňk získalo od města téměř půlmilionovou dotaci na podporu svých aktivit a činností. První část příspěvku na činnost by mělo sdružení dostat už do konce února, zbytek pak do konce července letošního roku. 

Janovice čeká uzavírka místní komunikace
Uhlířské Janovice - Část ulice Boženy Němcové bude od pondělí 26. února do 30. dubna uzavřena. Důvodem uzavírky je rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu. Ulice bude uzavřena od křižovatky s ulicí Jiráskova, až po křižovatku s ulicí Studenská. Obyvatelé musejí dnes zároveň počítat s uzavírkou chodníku v Jungmannově ulici. 

Music Club Česká 1 a Pivovar Malešov chystají festival
Malešov - Česká1Fest se uskuteční 3. srpna v areálu pivovaru u malešovské tvrze. Podle prvních informací zahrají, mimo jiné, Rybičky 48, Sto Zvířat, Pekař, Vypsaná Fixa, Fast Food Orchestra či Znouzectnost. Nejnovější informace o přípravách festivalu můžete sledovat na facebookovém účtu Česká1Fest.

Jídelníčky pro hubnoucí tématem pořadu Regionu
Kutnohorsko - Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na jídelníčky pro hubnoucí. Dozvíte se, jestli má smysl sestavovat jídelníčky na míru nebo stačí ctít pár pravidel, v čem je úskalí jídelníčků nebo jestli si máme sestavovat jídelníček při hubnutí pro lepší kontrolu. Hubněte zdravě už dnes dopoledne na frekvenci 100,5 FM.

Kapela Circus Problem se vrátí do Kutné Hory
Kutná Hora - Kapela Circus Problem, která kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, pop a house, sklidila u posluchačů velký úspěch už na loňských Slavnostech piva v Lorci. Nyní se do města znovu vrací, přičemž svůj koncert odehraje zítra od 21 hodin v kutnohorském klubu Česká 1. Při koncertu zazní jak na staré hitovky skupiny, tak i na novinky z nového EP Scandal.

Turisté se vydají na túru po okolí rybníku Katlov
Katlov - Zeměpisné a vlastivědné sdružení pořádá v sobotu 17. února další společnou vycházku. Osmikilometrová trasa tentokrát odstartuje na hrázi rybníka Katlov, v případě dostatku sněhu mohou účastníci vyrazit na běžkách. 

Gymnasisty Jiřího Ortena čeká maturitní ples
Kutná Hora - Třídu C4A Gymnázia Jiřího Ortena čeká v sobotu 17. ledna od 19 hodin maturitní ples. O hudební doprovod se postará kapela Peklo. Ples se ponese v duchu legendárního seriálu a nového filmu Pobřežní hlídka. Večerem bude provázet moderátor Ondra Cikán z Fajn Rádia.

Modrý kříž nabídne dvě projekce v jednom dni
Kutná Hora - Kutnohorské kino Modrý kříž nabídne v sobotu 17. února dvě projekce. Od 16 hodin se mohou celé rodiny pobavit i filmu Paddington 2. Mluvící medvídek se v Londýně šťastně usadil s rodinou Brownových a zažívá nová dobrodružství. Další snímek sobotního promítání už bude určen výhradně dospělým, kteří od 19 hodin uvidí novou českou komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. V režii Filipa Renče se objeví Klára Issová, Matouš Ruml, Aneta Krejčíková a Halina Pawlowská.

Operní večer věnují Dmitriji Hvorostovskému
Kutná Hora - Ruský barytonista Dmitrij Hvorostovský, který v listopadu loňského roku podlehl těžké nemoci, bude hlavní postavou dalšího operního večera, který se uskuteční v úterý 20. února od 18 hodin v prostorách kutnohorské Střední průmyslové školy. Pro pietní vzpomínku na Dmitrije Hvorostovského je připravena DVD projekce Verdiho opery Trubadúr z Královské opery v Londýně. Právě tento náročný part připomene originalitu umělcova pokorného přístupu k odkazu Verdiho.