V čáslavském divadle zazpívá Hana Zagorová
Čáslav – Koncert Hany Zagorové a Petra Rezka se skupinou Jiřího Dvořáka Boom!Band se uskuteční v čáslavském divadle ve středu. Vystoupení oceňované zpěvačky začne v 19 hodin.

O kutnohorských pověstech se děti dozví více informací
Kutná Hora – Strašidelné pověsti se v Dačického domě v Kutné Hoře uskuteční ve středu 1. listopadu od 15 hodin. Odpoledne plné her a zábavy je určeno především dětem, které by měly přijít v maskách. Děti si odpoledne ověří, jak dobře znají kutnohorské pověsti.

Herečka Blanka Bohdanová představí svůj malířský um
Kutná Hora – Výstava obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové s názvem Inspirace se bude konat v horní kapli kostela Všech svatých s kostnicí v Sedlci. Výstava bude zahájena vernisáží tento pátek v 18 hodin za účasti autorky a potrvá až do 3. ledna příštího roku. Na výstavě budou mít návštěvníci možnost zakoupit olejomalby, pastely a serigrafie Blanky Bohdanové. Kulturní akci pořádá Galerie naivního umění agentura a Římskokatolická farnost Kutná Hora Sedlec.Benefiční ples bude moderovat herec Pavel Nový
Kutná Hora – V pořadí jedenáctý ročník benefičního plesu Cesta životem bez bariér se bude konat v sobotu 11. listopadu od 20 hodin v kulturním domě Lorec. K poslechu a tanci bude hrát kapela B-dance band a ples bude tradičně moderovat herec Pavel Nový. Výtěžek z plesu bude využit na pořízení vysokozdvižné plošiny do centra denních služeb pro handicapované děti, které bude realizováno v Kutné Hoře.

Stavební úřad v Kutné Hoře se stěhuje do nového
Kutná Hora – Obecní stavební úřad v Kutné Hoře bude od 20. do 24. listopadu uzavřen. Důvodem je stěhování do nových prostor. V nových prostorách v budově v Radnické ulici budou lidé moci stavební úřad navštívit od pondělí 27. listopadu.

Kácovští zastupitelé budou zasedat ve čtvrtek
Kácov – Zastupitelé Kácova sejdou již tento týden v rámci svého řádného zasedání. Jednání je naplánováno na čtvrtek 2. listopadu v 18 hodin v obřadní síní radnice. Na programu budou mít mimo jiné rozpočtový výhled na příští rok, aktuální situaci v místní mateřské a základní škole nebo vyhlášená výběrová řízení.

V Chlístovicích bude zábava
Chlístovice – Posvícenská zábava čeká tento víkend Chlístovice. V sobotu 4. listopadu roztančí od 20 hodin přítomné skupina Laura Bohuslava Ryšánka. Zábava se bude konat v sále zdejšího kulturního domu, pořádá ji Pořádá SDH Chlístovice, TJ Sokol Chlístovice a Roháčův Sion.

Obec prožije magickou noc
Žehušice – Tradiční magická noc se uskuteční v sobotu 4.listopadu od 17 hodin. Slet všech strašidel je naplánovaný na plácku u hřbitova, potřeba budou lampiony a buřty na opékání. V případě deštivého počasí ale bude sobotní akce zrušena.