Předsedou finančního výboru byl zvolen Milan Semerád, kontrolní výbor povede Filip Zavadil. Bývalý starosta Vladimír Šindelář je spolu s dalšími pěti členy součástí obecního zastupitelstva.

Připravují příměstský tábor na prázdniny

Zruč nad Sázavou – Spolkovým dům ve Zruči nad Sázavou se už připravuje na jarní prázdniny, které na Kutnohorsku vypuknou mezi 4. a 8. březnem. Pro školáky totiž připravuje prázdninový příměstský tábor. Děti tu stráví čas od pondělí do pátku, každý den od 7 do 17 hodin. Přihlášky na tábor lze podávat už nyní až do 20. prosince u manažerky Spolkového domu Marcely Černé.

Přijďte se bát na halloweenskou stezku

Čáslav – Halloweenský večer bude v čáslavském lesoparku Vodranty patřit všem malým i větším strašidýlkům. Strašidelná cesta lesem odstartuje v 18 hodin a na cestu si její účastníci na ni posvítí lampiony. A co vás cestou čeká a nemine? Zábavný dýňový golf, Frankensteinův sliz, hádanky paní Perchty, sisyfoské kameny, hora baby Jagy, boty obra Zlobra a další strašidelné zastávky. Nebudou ovšem chybět ani halloweenské tvořivé dílničkys kostlivcem a občerstvení bude připraveno v Baru U Netopýra.

Strašidla pobaví v Dačického domě

Kutná Hora – Strašidelný halloweenský program připravili pro všechny, kdo se rádi bojí, také v Dačického domě. Ten ve středu 31. října opanují strašidelné pověsti. Za strašidlem kutnohorským se vypraví rodiče s dětmi. Toto zábavné odpoledne pořádá Nadace Kutná Hora – památka UNESCO ve spolupráci s kutnohorským Domem dětí a mládeže Dominik.Na téma kutnohorských pověstí budou připraveny zábavné hry i kvízy. Vstupné je dobrovolné a halloweenské kostýmy i masky jsou vítány.

Halloweenskou stezku projdou na půdě

Kutná Hora – Za halloweenskou zábavou se ve středu 31. října děti vydají také do kutnohorské knihovny, která při této příležitosti připravuje program pravidelně. Pro malé i větší čtenáře jsou připraveny děsivé dílničky, stezka odvahy tajemnou a temnou půdou knihovny a vše vyvrcholí strašidýlkovým čtením. Halloweenské kostýmy jsou vítány. Všichni nebojsové se v knihovně sejdou mezi 17. a 18. hodinou.

Kurz naučí účastníky šít mokasíny

Zruč nad Sázavou – Šít mokasíny se naučí účastníci kurzu konaného o víkendu 10. a 11. listopadu ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou. Kurz povede lektorka Bohumila Brůnová a stále jsou na něm volná místa pro zájemce z řad veřejnosti. Přihlášky do kurzu lze podat u manažerky Marcely Černé ve Spolkovém domě.

Listopadová výstava se neuskuteční

Čáslav – Ve výstavní síni na čáslavském Žižkově náměstí měla být příští týden zahájena nová výstava, která byla plánována na téměř celý listopad. K vidění tu měly být obrazy umělce Martina Mojžíše. Výstava je však zrušena, a to z technických problémů, které nastaly na straně vystavovatele.

Svatomartinské trhy se konají v sobotu

Kutná Hora – Svatomartinské trhy opanují během odpoledne v sobotu 3. listopadu kutnohorské Palackého náměstí. Kromě rozmanitých prodejních stánků se návštěvníci těší na hudební vystoupení žesťového kvartetu Corni Boemi nebo hudební kapely Mig 9 Babočka. Vystoupí však také žongléři, tradičně i s ohňovým vystoupením. Doprovodný program začne v 10.30 hodin. Poslední vystoupení odstartuje v 15.35 hodin.