Připravují představení Ve starém skladu se svítí!
Kutná Hora – Tylova herecká škola Kutná Hora plánuje další představení. Ve čtvrtek 25. ledna odehrají mladí herci od 18 hodin představení s názvem Ve starém skladu se svítí! Příběh vypráví o kamarádech, kteří objeví staré skladiště, ve kterém se chystají hledat inspiraci pro příběh chystaného školního divadelního představení. Bude se jednat o nečekané setkání plné napětí, které pro ně bude motivující. Představení podle scénáře Václava Veselého, který se rovněž ujal i režisérského postu, se odehraje na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře.

Vladimír Böhm bude přednášet v Kutné Hoře
Kutná Hora – Páté setkání v rámci naučného kurzu Soumrak monarchie se uskuteční v prostorách Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře dnes od 9 hodin. Posluchači se na přednášce dozvědí, jak se první světová válka promítla do života jednoho českého města – Kolína. Řeč bude například o tom, jaké bylo zásobování obyvatel, nebo co nejvíce ovlivňovalo kolínskou každodennost. Přednášet bude Vladimír Böhm, který je předsedou Akademického senátu Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře.

Zájemci budou pracovat s akrylem
Kutná Hora – Výtvarný ateliér pro veřejnost, který se nachází ve Vladislavově ulici v Kutné Hoře, plánuje další umělecký kurz. Ten se uskuteční v sobotu 20. ledna od 9 hodin. Zájemci se přijdou v tento den naučit používat neobvyklou techniku akrylových barev. Pod vedením zkušené lektorky budou akrylové barvy rozmývat, nechají je různě stékat, ale ve výtvarném ateliéru s nimi budou také malovat. Díky tomu si vytvoří v uměleckém kurzu zajímavý obraz na plátně. Kurz s názvem Akryl jako akvarel bude zaměřen zejména na portrét a vlasy. Účastníky uměleckého kurzu povede při jejich práci lektorka Karin Brůžková.

Operní večery pokračují
Kutná Hora – První setkání milovníků opery se uskuteční v roce 2018 v úterý 23. ledna od 18 hodin ve Střední průmyslové škole v Kutné Hoře. Na programu velkoplošné DVD projekce bude tentokrát velkoplošný záznam velkolepého vokálního koncertu, který byl realizován v německém Baden Badenu před jedenácti lety. Potěšeni budou hlavně znalci opravdového belcanta, kteří si vychutnají árie z tvůrčí dílny renomovaných komponistů jakými jsou V. Bellini, G. Puccini, G, Donizetti, G. Verdi, G. Rossini nebo G. Bizeta. Mezi protagonisty se na pódiu objeví například tenorista Ramón Vargas nebo sopranistka Anna Netrebko.