Křtu se tedy zúčastnila také ředitelka domova Jitka Řepová.

Odstartují 40. ročník nočního pochodu

Zruč nad Sázavou – Turistický oddíl TJ Jiskra Zruč nad Sázavou pořádá čtyřicátý ročník Nočního pochodu. Ten odstartuje v pátek 2. listopadu. Účastníci se na pochod vydají mezi 17. a 18. hodinou od Spolkového domu. Trasa je dlouhá dvanáct kilometrů a její cíl je Na Pohoří, kam by turisté měli dorazit nejpozději ve 21 hodin. Účastníci pochodu si přinesou baterku a na oblečení si umístí reflexní prvky kvůli zvýšené bezpečnosti při pohybu na silnici.

Vlastějovičtí vyrazí na výlet za kulturou

Vlastějovice – Obec Vlastějovice ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů pořádají kulturní zájezd. Ten se uskuteční v sobotu 24. listopadu. Jeho účastníci se podívají do Národního technického muzea v Praze, na zámek do Roudnice nad Labem a na závěr si prohlédnou historické vinné sklepy v obci Velké Žernoseky. Tam také budou mít možnost degustovat vína.

Zastupitelé ve Vrdech se sejdou v pondělí

Vrdy – Ustavující zasedání obecního zastupitelstva se ve Vrdech uskuteční v pondělí 5. listopadu. Nově zvolení zastupitelé se sejdou v zasedací síni obecního úřadu od 17 hodin. Na programu bude kromě volby starosty, místostarosty a členů rady obce také projednání ceny vodného a stočného pro nadcházející kalendářní rok.