V paintballu se v Čáslavi utkají již po čtvrté  
Čáslav – Čtvrtý ročník Paintballové ligy pořádá Pionýrská skupina Čáslav. Soutěž se uskuteční v sobotu 26. května od 10 do 16 hodin v pionýrském areálu v ulici Aloise Jiráska v Čáslavi. Soutěží se v pětičlenných týmech ve třech věkových kategoriích. Soutěž je určena pro zájemce od 8 do 18 let. Zbraň i ochranné pomůcky budou k dispozici na místě.

Tereza Balonová rozezní Blues Café  
Kutná Hora – Skladatelka a kytaristka Tereza Balonová vystoupí v pátek 25. května v kutnohorské Blues Café. Tam ji doprovodí Jan Linhart na bicí a kytaristé Jakub Linhart a Jan Neruda. Koncert začíná v 19 hodin.

Odbornice povypráví o zdravém stravování  
Kutná Hora – Přednášku o zdravém stravování pořádají dnes od 9.30 v Domově Barbora, který sídlí v České ulici. Hostem bude nutriční terapeutka Petra Bolfíková, jež se zaměří na zdravé stravování seniorů a lidí s postižením.

Most ve Starém Kolíně je uzavřen  
Starý Kolín – Most ve Starém Kolíně vedoucí přes Klejnárku se zcela uzavřel. Podle informací z obce Hlízov byl most dlouhodobě v havarijním stavu, takže bude nahrazen mostem novým. Uzavírka by měla trvat do konce října. Oficiální objízdná trasa je vedena přes Nové Dvory.