Na kavárničce zahraje Standa Jelínek  

Kutná Hora – Povelikonoční kavárničku pořádá kutnohorské Centrum pro seniory a zdravotně postižené ve středu 18. dubna od 14 hodin v hotelu Zlatá Stoupa. O hudební doprovod kavárničky se postará Standa Jelínek.

Svou práci předvedou policisté, hasiči i záchranáři na Dni bezpečnosti  

Čáslav – Den bezpečnosti v Muzeu zemědělské techniky v Čáslavi je plánován na čtvrtek 26. dubna. Program bude zahájen v 9 hodin. Na programu budou od 9.30 do 12.30 ukázky práce integrovaného záchranného sboru, tedy policie, hasičů a zdravotníků. Návštěvníci si prohlédnou také techniku, k níž dostanou komentář. Zpřístupněny budou v průběhu konání také expozice Národního zemědělského muzea a výstava fotografií k jeho stému výročí.

Žehušická školka se otevře veřejnosti  

Žehušice – Den otevřených dveří pořádají zítra v Mateřské škole Žehušice. Veřejnost ise dveře otevřou mezi 9. a 12. hodinou. Návštěvníci mimo jiné nahlédnou do školkové kroniky a prohlédnou si výstavu fotografií z projektu Cesta kolem světa, kterou připravila třída Sluníček.

Ratajské zastupitelstvo zasedne příští týden  

Rataje nad Sázavou – Veřejné zastupitelstvo se v Ratajích nad Sázavou koná v úterý 17 dubna. Zastupitelé a občané se sejdou v 19 hodin v hasičské zbrojnici. Na programu jednání bude například schválení smlouvy na přístavbu hasičské zbrojnice.

Kontejnery na objemný odpad přistaví v Suchdole  

Suchdol – Objemný odpad se bude svážet v Suchdole a jeho spádových obcích. V pátek 20. dubna budou přistaveny dva kontejnery do areálu bývalého PIASu u hospody v Suchdole. Jeden kontejner přistaví také do Dobřeně k hasičské zbrojnici. Kontejnery zůstanou přistaveny přes víkend a vyvezeny budou v pondělí 23. dubna.

Nová cesta vede žlebskou lipovou alejí  

Žleby – Ve Žlebech byla upravena cesta, která vede lipovou alejí. Jak uvedl starosta Žlebů Vladimír Šindelář, cesta dostala nový povrch. „Jako základ se nasypala drť z kamene a na povrch byl zasypán pískem, který je typický pro parkovou úpravu,“ sdělil. Tím úpravy ale ještě někončí. Do konce dubna by se zde měly objevit také lavičky a vznikne tu odpočinková zóna.