Pošta v Kácově bude dočasně uzavřena  
Kácov – Pobočka České pošty v Kácově bude od pátku 27. dubna do pondělí 30. dubna dočasně uzavřena. Důvodem uzavření je přechod pobočky na Poštu Partner.

V terapeutických dílnách v Čáslavi jsou volná místa  
Čáslav – Volná místa pro klienty s lehčí mentálním, kombinovaným či jiným zdravotním postižením nabízí terapeutické dílny při čáslavské Diakonii. V dílnách se rozvíjí pracovní návyky, klienti společně jezdí na výlety, ale jsou zapojováni také do úklidu či nakupování. Služby jsou určeny pro klienty ve věku od 18 do 64 let.

Dům dětí a mládeže organizuje zájezd  
Čáslav – Dům dětí a mládeže v Čáslavi pořádá zájezd pro zájemce z řad veřejnosti na Jarní hrnčířské a řemeslné trhy do Berouna. Termín zájezdu je stanoven na sobotu 5. května. Pojede se vlakem, odjezd je v 6.30 z čáslavského nádraží. Příjezd zpět do Čáslavi by měl podle jízdního řádu být v 15.05.

Hasičská zbrojnice se otevře veřejnosti  
Kutná Hora – Den otevřených dveří v areálu Hasičského záchranného sboru v Sedlci se uskuteční ve čtvrtek 3. května při příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů. Dveře se otevřou mezi 8. a 18. hodinou. Vystavena bude hasičská technika a vybavení. Na akční ukázky se návštěvníci mohou těšit ve dvou blocích – od 9 do 10.30 hodin a od 16 do 17.30 hodin. Prezentovat se budou i ostatní složky záchranného integrovaného systému.

Zbraslavické čarodějnice nabídnou bohatý program  
Zbraslavice – Bohatý program na pálení čarodějnic si připravili v obci Zbraslavice. Oheň zaplane v pondělí 30. dubna. Jeho zapálení ve 20.15 bude předcházet několik vystoupení – představí se děti z mateřské školy a zbraslavické mažoretky, také folklorní soubor Lučinka. Vyhlásí se také nejhezčí čarodějnice. Večer zazpívá Standa Hložek, domácí kapela Sonus a připraven je také ohňostroj.

Ve Zruči povypráví o Kamilu Lhotákovi  
Zruč nad Sázavou – Přednáška z cyklu nazvaného Z výstavních síní a galerií se uskuteční ve středu 25. dubna od 17.30 v zasedací místnosti Spolkového domu ve Zruči nad Sázavou. Slova se ujme Petr Ondrášek a povypráví o probíhajících výstavách a životním díle malíře a ilustrátora Kamila Lhotáka, který byl ve svých dílech fascinován moderní technikou.

V Klubu Sluníčko se sejdou na pálení čarodějnic  
Kutná Hora – Netradiční čarodějnice pořádá Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí na terase kutnohorského Klubu Sluníčko v sobotu 28. dubna od 14 hodin. Účastníci si obléknou čarodějnické kostýmy a budou opékat buřty.

Snímky bratrů Lumiérových promítnou ve čtvrtek  
Kutná Hora – Francouzský dokumentární film Bratři Lumiérové uvede kutnohorské kino Modrý kříž ve čtvrtek 26. dubna od 19 hodin. Filmoví historici zrestaurovali pro digitální vysílání 114 krátkých snímků, každý o délce asi 50 sekund, které vytvořili vynálezci kinematografie bratři Lumiérové. Promítá se s českým dabingem.