„Bohužel jsme se stali svědky mnoha podklouznutí na obou základnách. Zvlášť na té dále od tribuny byl tak podmáčený terén, že pomocné gumy v podstatě plavaly na vodě, čímž se s přibývajícími pokusy stávala trať stále zrádnější a dá se říct i neregulérní,“ konstatoval jednatel Kutnohorské hasičské ligy Jaroslav Dušek.

V mužské kategorii se s nástrahami nasvícené dráhy nejlépe vyrovnali dobrovolní hasiči ze Zibohlav, kteří s časem požárního útoku 29,43 sekund zvítězili před Červeným Hrádkem A (30,90) a Křeseticemi (30,98). Čtvrtá pozice stačila Novým Dvorům, aby se s jednobodovým náskokem udržely v čele průběžného pořadí. „V tom si hodně pohoršilo do té doby bronzové béčko Červeného Hrádku. Kluci nescvakli rozdělovač na základně, ale podařilo se jim ho zapojit až v průběhu pokusu. Museli se tak v Suchdole spokojit až se čtrnáctým místem,“ poznamenal Dušek a z pozice člena novodvorské soutěžní jednotky dodal: „Naše čtvrté místo a čas 32,89 sekund při pádu dvou kluků je malým zázrakem a můžeme být rádi, že se to obešlo bez úrazu. Takže jsme spokojeni a myslím, že jsme při té smůle vytěžili, co se dalo.“

V ženské kategorii dominoval Červený Hrádek (28,47), druhou pozici obsadily Křesetice (29,07) a na třetí příčce skončily Olšany (29,98), kterým se v předchozích třech kolech příliš nevedlo. Zato favorizované Krchleby vzaly zavděk alespoň čtvrtým místem, když musely ustát pozměněnou sestavu, uklouznutí jedné ze závodnic na základně a dlouhý nástřik. „Konárovická děvčata nespojila savice, a tak jako jediná v tomto kole absolvovala neplatný pokus,“ doplnil Dušek.