„Soukromí majitelé, kteří pozemky, na nichž se hřiště nachází, pronajímali obci, pohrozili, že pronájem ukončí,“ popsal Jaroslav Kratochvíl ze Sboru dobrovolných hasičů Krchleby. Tento scénář by znamenal ukončení provozu jednoho z významných míst konání Kutnohorské hasičské ligy a sportoviště vybaveného věží, na níž se konají známé výstupy.

Majitel se odmlčel

Podle Kratochvíla se hrozba ukonční nájmu objevila poprvé v letních měsících. Nyní je situace paradoxně o něco klidnější. „Při posledním neformálním projednávání této záležitosti se majitel nechtěl vyjádřit, což považujeme za pozitivní,“ popsal Kratochvíl. Majjitele pozemku se nepodařilo zkontaktovat ani nám.

Chtějí nové hřiště

Krchlebští přesto nechtějí nechat nic náhodě a do budoucnosti počítají s výstavbou hřiště nového. Podle starosty Karla Hrudky by mělo vyrůst v prostoru za mateřskou školou, kousek od toho stávajícího. „Už máme zpracovaný projekt, který počítá jednak s výstavbou víceúčelového hřiště a jednak právě s novým hasičským areálem,“ předeslal starosta.

Kamenem úrazu však budou – jak jinak – finance. Stavbu totiž nebude možné realizovat bez dotace. „Předpokládaná částka, kterou bude třeba na výstavbu vynaložit, se pohybuje okolo 3,5 milionu korun,“ dodal Hrudka s tím, že zmíněná částka není v možnostech obce.