Beseda byla rozdělena do tří okruhů. V tom prvním otázky tradičně směřovaly k důležitým okamžikům její dosavadní životní dráhy, druhá část byla věnována úskalím novinářské práce. Moderátor se zajímal o její první živý vstup do televizního vysílání, jazykovou průpravu, ale i o vývoj jejího moderátorského stylu během jejího desetiletého působení v ČT.

„Zpočátku mi chyběla odvaha a sebevědomí, ale získala jsem je časem,“ přiznala Jana Peroutková. S diváky se podělila o zážitky s osobnostmi našeho i zahraničního politického života, s nimiž jako novinářka natáčela rozhovory, zejména se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou u příležitosti oslav výročí vzniku Československa.

Žáci sedmé třídy Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře odehráli muzikál o covidu.
OBRAZEM: Sedmáci z Palachovky odehráli muzikál o covidu. Moc si to užili

Poslední okruh otázek se týkal realizace samotných Událostí na ČT1. Diváci mohli nahlédnout do zákulisí natáčení této hlavní zpravodajské relace, dozvědět se, jakým způsobem se zprávy během dne tvoří, jak dlouho má moderátorka na přípravu, kdo jí navrhuje oblečení a kolik času třeba zabere líčení. Rozhovor se stočil i k tomu, jak je možné zvládnout nenadálé technické potíže a jak obtížné je skloubit práci v televizi s rodinou a výchovou dvou malých dcer. Poslední otázka směřovala k nedávným, velmi tragickým událostem na Ukrajině, k reportáži z vybombardovaného Mariupolu, při níž Jana Peroutková neudržela slzy dojetím.

Jana Peroutková má ke Středočeskému kraji velmi blízko. Pochází z Čechtic u Vlašimi, gymnázium vystudovala v Čáslavi, kde se závodně věnovala atletice. Roku 2006 dokonce získala stříbro při dorosteneckém mistrovství republiky ČR ve štafetě na 4x400 m. Stala se také roku 2010 v Kolíně historicky první Miss hasičkou ČR. Při studiích sociologie v r. 2012 na Filosofické fakultě v Praze dostala nabídku pracovat v editorském týmu Událostí V ČT, postupně se vypracovala a moderovala např. Události v regionech, Studio ČT 24 nebo pořad Interview ČT 24.

Josef Förster