Po dlouhé době, kdy musely být památky z důvodu nařízení vlády zavřené, se téměř všechny opět otevřely veřejnosti. V Kutné Hoře patří tradičně k největším lákadlům právě sedlecké památky a expozice ve Vlašském dvoře.

Správci těchto dvou institucí se nyní domluvili na bližší spolupráci, od které si slibují zvýšení návštěvnosti ve všech třech památkách, kterých se spolupráce týká – tedy ve Vlašském dvoře, sedlecké kostnici a katedrále.

Návštěvník, který si zakoupí vstupenku na okruh 4 (celý Vlašský dvůr), po prokázání u pokladen v Sedlci dostane slevu na pořízení takzvaného sedleckého areálu (kostnice a katedrály). Stejná sleva bude poskytnuta i naopak, tedy po předložení vstupenky ze sedleckého areálu ve Vlašském dvoře.

„Dlouho jsme s Radkou Krejčí hledaly formu a cestu, jak se vzájemně podpořit. Nakonec nám tento vzájemný slevový systém připadal nejjednodušší a nejtransparentnější pro všechny zúčastněné, tedy pro nás, Sedlec a hlavně samotného návštěvníka,“ uvedla ředitelka Průvodcovské služby. Andrea Kapounková.

Ředitelka organizační složky Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec Radka Krejčí její slova doplnila. „Cílem je samozřejmě návštěvníka ze Sedlce dostat do centra města a naopak. Tento slevový systém je platný prozatím pouze tento rok a uvidíme, jakou bude mít odezvu. S Průvodcovskou službou spolupracujeme již delší dobu a jsme rádi, že jsme našli společnou řeč i v této vzájemné podpoře,“ uvedla Krejčí,

Vzájemná sleva vstoupí v platnost od 18. června a jediné, čím se musí turista prokázat, bude zakoupená vstupenka od jednoho či druhé subjektu, následně mu bude sleva u partnera přiznána.