Žáci a učitelé Střední zemědělské školy v Čáslavi se tak připojili k projektu Krokus, který organizuje irská Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Cílem tohoto projektu je zasadit jeden a půl milionu cibulek žlutých krokusů a připomenout si tím stejný počet dětských obětí holocaustu a dalších dětí, které přišly o život během válek. Barva krokusů připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli nuceni Židé nosit během druhé světové války. Jedna skupina krokusů je vysazena do tvaru Davidovy hvězdy, druhá má tvar srdce.

Z čištění Kamenů zmizelých neboli Stolpersteinů v Kutné Hoře.
Jitka Šimková: Můj děda prošel koncentračním táborem. Nikdy o něm ale nemluvil

Šafrány, jak se krokusy česky jmenují, mohou vykvést kolem mezinárodního Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti, který je vyhlášen 27. ledna. Letos vykvetly na Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi - Březince, ten je připomínán 9. března.

Poděkování za akci Krokus patří vedení střední zemědělské školy, Kristýně Neuhauserové, Marku Lauermannovi, Michaele Holíkové ale především dětem z čáslavské zemědělky. Každým rokem si mladí lidé při kvetení krokusů připomenou tematiku holokaustu, násilí a nesmyslnosti válek.

Skládka odpadu v Čáslavi.
Foukne vítr a igelity ze skládky jsou všude. Obyvatelé si stěžují na nepořádek