„Aktuálně je vydáno pravomocné stavební povolení.  Zároveň se zpracováváním dalšího stupně projektové dokumentace  pro zadání stavby, na jejímž základě bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby, probíhá  majetkoprávní vypořádání pozemků,“ uvedla mluvčí. Právě to může podle ní stavbu časově protáhnout.

„Optimisticky lze za nejkratší čas pro dokončení majetkoprávní činnosti  předpokládat přibližně půl roku, zároveň ale nelze vyloučit situace, díky nimž se může tato činnost zcela neočekávaně značně zkomplikovat a  tento odhad se ukáže být nereálný,“ dodala Ledvinová s tím, že maximální snahou ŘSD je přestavba křižovatky na okružní v příštím roce. Při realizaci stavby se počítá pouze s částečným omezením provozu a minimální krátkodobou uzavírkou.

Jednání proběhla už také s vedením Kutné Hory. „Schválili jsme výpůjčku pozemků pro ŘSD na křižovatce Skalka, kde by ŘSD příští rok mělo začít stavět,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) s tím, že hlavním záměrem je zmiňovanou křižovatku na hlavním tahu I/38 zabezpečit. Patří totiž k místům s nejvíce nehodami na okrese.

Výsledný tvar křižovatky bude optimalizován pro řešení s větší propustností dopravy v přímém směru. Počítá se s plynulejším průjezdem zejména nákladních automobilů.