„Důvodem uzavírky je rozšíření poloměru kruhového objezdu tak, aby se na něm lépe vytočily autobusy a větší nákladní vozy. Rád bych zdůraznil, že my jako město jsme pouze poskytli součinnost ve věci dopravní uzavírky, samotná stavba kruhového objezdu, stejně jako jeho oprava, je záležitostí Tesca,“ uvedl místostarosta města Vít Šnajdr (Piráti).

Právě to je hlavní investorem stavby nového hypermarketu, který bude součástí uceleného retail parku. Výstavba kruhové křižovatky v lokalitě zvané Na Špici byla pro investora jednou z podmínek, aby mohlo nové obchodní centrum v areálu bývalé Avie vzniknout. Na nedostatky ale řidiči upozorňovali hned po otevření kruhového objezdu v polovině října loňského roku, mnohým se nezdála právě jeho velikost vůči průjezdu větších aut.

To potvrdila i mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová. „Stavební úprava křižovatky se týká vjezdu na okružní křižovatku z ulice Benešova. Bude upraven poloměr vjezdu na okružní křižovatku. V původní projektové dokumentaci byly obalové křivky v pořádku, ale zkušební provoz ukázal, že řidiči nákladních vozidel mají problémy projet z ulice Benešova na okružní křižovatku tak, aby nebyla poškozována betonová obruba a zelený pás. Z tohoto důvodu investor po dohodě s ŘSD ČR přistoupil k úpravě tohoto vjezdu na okružní křižovatku," uvedla mluvčí. 

Fotogalerie: Výstavba hypermarketu Tesco v Kutné Hoře

Otevření nového obchodního centa se místní dočkají už na konci září. „Stavba postupuje podle harmonogramu,“ uvedl manažer externí komunikace Tesco Stores ČR Václav Koukolíček. Součástí nového nákupní zóny budou kromě hypermarketu také prodejny s květinami, tabákem či sportovním oblečením. Lidé zde najdou i lékárnu, pet centrum, rychlé občerstvení či obchod s nábytkem.