„Radní souhlasili s návrhem pozastavit zvyšování cen tepla dodávaného společností Tebis. Reálně by vzhledem
k dvojímu zvýšení cen plynu stál gigajoule kolem sedmi set korun,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Tomáš Benada. Kutnohorské domácnosti tedy nyní zaplatí pět set devadesát šest korun, a dostanou se na částku, která byla vyčíslena jako reálná ještě před zdražováním. „Do října byla zmražená cena tepla pět set padesát šest korun,“ upřesnil místostarosta.

Zmražena však nebude cena samotného tepla, ale dosáhne se jí snížením nájmů, které za odběr platí uživatelé bez vlastních topných zařízení. " Společnost Tebis nabídla městu snížení této částky, aby odpovídala hodnotě pronajímaného majetku a nemusela se zbytečně zvyšovat již dost vysoká cena tepla," uvedl jednatel teplárenské společnosti Vladimír Gajdoš

Drastický nárůst ceny tepla by zřejmě udělal vrásky mnoha obyvatelům Kutné Hory. „Je to sice pomoc, ale zdražuje se pořád. Doufám, že bude mírná zima,“ zakabonila se při myšlence na složenku za teplo Ludmila Kratochvílová.

Ne všichni jsou však přesvědčeni o tom, že je kompenzace za zmražení ceny tepla krokem politicky správným. Lukáš Jelínek v internetové diskuzi Kutnohorského deníku připomíná, že ti, kdo topí jiným způsobem, jsou diskriminováni. „Když už něco dotovat, tak úsporná opatření,“ dodal čtenář.

Jaký je váš názor na dotování cen tepla? Je spravedlivé, nebo ne?