Mezi nejvýznamnější investice bude patřit dokončení víceúčelového sportovně-kulturního centra na předměstí Malín. „Mělo by být hotovo v květnu, v rozpočtu se na to počítá s částkou okolo 18 milionů," řekl ČTK místostarosta Jiří Franc (Šance pro Kutnou Horu).

Důležité bude podle něj i zateplení fasády a výměna oken mateřské školy v Benešově ulici. „To jsou dvě velké budovy, které už to strašně moc potřebovaly," podotkl. Město chce podobně opravit i dům s pečovatelskou službou v ulici U Havírny.

Zastupitelka za ČSSD a bývalá hejtmanka Zuzana Moravčíková vyslovila obavu, zda se město příliš nezadlužuje. Franc připustil, že příští rok bude z hlediska závazků výjimečný, protože město splácí navíc i úvěr 10,5 milionu korun, který si vzalo na odškodnění někdejšího pacienta místní nemocnice. Během roku ale tento závazek zase zmizí. „Úvěrová angažovanost u bank je něco přes 100 milionů a udržujeme ji každý rok na podobné úrovni. Město splácí ročně něco přes 20 milionů korun úvěru, snažíme se, aby to nějakým způsobem nevybočilo," uvedl Franc.

Bývalý starosta Ivo Šalátek (ODS) se na jednání podivil tomu, že vedení radnice před schvalování rozpočtu nesvolalo pracovní jednání zastupitelů. Totéž by uvítala i Moravčíková. „Pracovní zastupitelstvo by nám umožnilo poptat se na jednotlivé položky, protože se v tom nedá vyznat," komentovala návrh předložený vedením města. Starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu) podotkl, že žádný takový návrh mu od opozice nepřišel.

Na letošní rok Kutná Hora schválila rozpočet s příjmy 337 milionů a výdaji 332 milionů korun. Pětimilionový přebytek si ponechala jako rezervu.